SON DAKİKA

Vekilin Köyünde Yol Sorunu!

Bu haber 22 Mayıs 2017 - 15:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yol sorunundan dolayı büyük sıkıntılar yaşayan Meşedalı Köyüne bağlı Korkut (Dérepısrag) Mezrası sakinleri, yıllarca taleplerini ilettikleri ilgili mercilerden herhangi bir çalışma yapılmaması üzerine kendi kiraladıkları iş makinesi ile sorunlarını gidermeye çalışıyor.
Meşedalı Köyüne bağlı Korkut (Dérepısrag) Mezrası sakinleri, yaşadıkları yol sorunundan dolayı oldukça muzdarip. Çaytepe gurup köy bağlantı yolundan yaklaşık 3 kilometrelik bir mesafede bulunan Korkut (Dérepısrag) Mezrası sakinleri, özellikle kış mevsiminde yaşadıkları sorundan dolayı büyük güçlük çektiklerini ifade ediyor. 10 haneli mezranın sakinlerinden Mehmet Çelik, sorunu defaaten yetkili mercilere iletmelerine rağmen herhangi bir sonuç alamadıklarını ve kendi sorunlarını gidermek için mezrada topladıkları paralar ile yol çalışması yapmak üzere bir iş makinası kiraladıklarını söyledi.
Çelik, “Mezramız, Çaytepe gurup köy bağlantı yolundan yaklaşık 3 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Kış aylarında 60 olan mezra nüfusumuz yaz aylarında 100’ün üzerine çıkıyor. Mezra içinde mezarlık yolu ve bazı mahallelere ulaşım yolumuz yok. Durumu defaaten İlçe özel idare yetkilileri ile bölgemizin İl Genel Meclis üyesine bildirmemize rağmen yıllarca hep ‘yapacağız’, ‘programa alacağız’ demelerine rağmen bir türlü çalışma gerçekleşmedi. Son olarak ilçe milletvekilinin bizim köyden olmasından dolayı umutlandık ancak aradan geçen süre zarfı içerisinde herhangi bir gelişme sağlanamayınca mezra sakinleri olarak kendi aramızda para toplayıp bir iş makinesi kiraladık. Mezra içerisinde yaklaşık 10 saat çalışan iş makinesi sayesinde ham da olsa bir yol çıkardık. Kışın araçların mezraya giremediği yolda devlet yetkililerinin kalıcı bir çözüm üretmelerini istiyoruz” ifadeleri ile yaşanan durumu anlattı.
Kaynak: Gencinsesi.com

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat