SON DAKİKA

Bitkisel İlaç Alırken Dikkatli Olun!

Bu haber 20 Mayıs 2017 - 10:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan’da bir vatandaş aldığı bitkisel ilacı yüzüne sürünce yüzünde şişlikler oluştu.
Zaman zaman ilçeye gelen satıcıların getirdikleri bitkisel ürünleri sattığını belirten ve önceki hafta Cuma günü Solhan Ulu Camii önünde de böyle bir satıcının şifa gerekçesi ile satış yaptığını belirten Aziz Canlı adlı vatandaş, bu tür satıcıların ürünlerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.
Satıcının bazı hastalık isimlerini sayarak ürününün bunlara şifa olduğunu belirtmesi üzerine kendisinin de aracın yanına giderek ürünlere baktığını belirten Aziz Canlı, sinüzit rahatsızlığının olduğunu söylediğini ve satıcının bir merhem önerdiğini belirtti.
Merhemi yüzüne sürdüğünde yüzünde şişliklerin oluştuğunu ve bu durumun rahatsızlık verici boyutta olduğunu belirten Canlı, “Şifa niyeti ile bitkisel ürünler getirip satıyorlar. Malum olduğu üzere bölgede çokça bitkisel ürünler kullanıldığı için bu satıcılar için de bir fırsat niteliğindedir. Sinüzit var diye yüzüme sürülen bitkisel ürün kısa sürede yüzümde şişliklere neden oldu. Bundan rahatsızlık duydum. Vatandaşlarımızın bu tür durumlarda daha dikkatli olmaları için yaşadığım rahatsızlığı paylaşmak istedim” dedi.
Kaynak: Solhanın Sesi Gazetesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat