SON DAKİKA

Barakazi Türkiye Belediyeler Birliği Encümeni Seçildi

Bu haber 20 Mayıs 2017 - 22:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliğine Seçildi.
Barakazi, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliğine seçildiğini twitter hesabından duyurdu. Barakazi, attığı twitte, “TBB Encümeni seçilmemde emeği geçen,başta TBB Bşk. Sn. @Kadir__Topbas ,Genel Sekreter @hayrettingng ve tüm TBB Yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.
Barakazi’ye Tebrik Yağdı
Barakazi’nin Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliğine seçilmesinden sonra twitterdan tebrik mesajları yağmaya başladı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ve Muş Belediye Başkanı Feyat Asya başta olmak üzere pek çok twitter kullanıcısı Barakazi’yi attıkları twitler ile tebrik etti.
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)
1945 yılında belediyecilik alanında faaliyet göstermek üzere kamu yararına bir dernek olarak kurulmuş ve belediyelerin hak ve menfaatlerini dernek çatısı altında korumaya yönelik olarak belediyecilikle ilgili faaliyetlerini 57 yıl dernek statüsünde sürdürmüştür.
Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye’deki bütün belediyeleri tek çatı altında toplamak amacıyla Bakanlar Kurulunun 21 Ağustos 2002 tarih ve 2002/4559 sayılı kararıyla mahalli idare birliği statüsüne kavuşmuştur.
5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 26.05.2005 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilmesi ve 11.6.2005 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesi ve bu Kanuna göre hazırlanan Türkiye Belediyeler Birliği Tüzüğü’nün İçişleri Bakanlığınca 28.09.2005 tarihinde onaylanmasıyla Türkiye Belediyeler Birliği, ulusal ve uluslar arası düzeyde belediyeleri temsil etme yetkisine sahip ve bütün belediyelerin doğal üyesi olduğu tek mahalli idare birliği özelliğine kavuşmuştur.
Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) görevleri, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 20 ve Türkiye Belediyeler Birliği Tüzüğü’nün 5’inci maddesinde sayılmıştır.
Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı’nı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yürütmektedir.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat