SON DAKİKA

Herkes İçin Kayıtlı İstihdam Projesi Genç’te Tanıtıldı

Bu haber 19 Mayıs 2017 - 22:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan’da ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler Genç’te tanıtıldı.
Solhan Belediyesi ve Solhan Eğitim Derneği tarafından yapılan ‘Kayıtlı İstihdamın Teşviki II’ kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyeti kapsamında Solhan ilçesinde eğitim veren ortaokul ve lise dengi okulların öğrencilerine yönelik resim ve kompozisyon yarışması yapıldı. Yapılan yarışmada resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler altın ile ödüllendirilirken dereceye giren eserler ve projenin tanıtımı için ise Genç ilçesinde bir sergi açıldı.
Genç Taziye Evi bahçesinde açılan sergide 270 resim ve kompozisyonun yer aldığı eserler Genç halkına tanıtıldı. Daha çok öğrencilerin ilgi gösterdiği projede, kayıt dışı istihdamın zararlarının bir birinden farklı resim ve yazılar ile anlatıldığı görüldü.
Sergi ile ilgili görüşlerini aldığımız Proje Koordinatörü Nihat İnan, projeyle kayıt dışı istihdamla mücadele bilincinin geliştirilmesi amacıyla öğrenciler ve yerel halka yönelik bilinçlendirme çalışmalarının gerçekleştirilmesini hedeflediklerini söyledi.
İnan, “Bölgede kayıtlı istihdamı teşvik etmeye yönelik bilincin geliştirilmesi ve farkındalık faaliyetlerinin artırılması ile kayıt dışı istihdamın olumsuz etkileri konusunda bilinçlendirme çalışmaları eşliliğinde duyarlılığın geliştirilmesi böylece kayıt dışı ekonomiden kayıtlı ekonomiye geçişe katkıda bulunulması amaçlanmaktadır” dedi.
Proje, Solhan ilçesi dışında Bingöl merkez ve Genç ilçesinin ardından Kığı ilçesinde de tanıtıldıktan sonra tamamlanacak.
Kaynak: Gencinsesi.com

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat