SON DAKİKA

Yüzenada Yolu Çile Dolu

Bu haber 16 Mayıs 2017 - 19:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Havaların ısınmasıyla birlikte Yüzenada ziyaretçi akınına uğramaya başladı. Ziyaretçi sayısının artması beraberinde ulaşım başta olmak üzere çeşitli sorunlar da getirdi.
Bingöl’ün en önemli turizm merkezi olan Solhan’daki yüzenadalar havaların ısınmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaya başladı. Özellikle haftasonları aşırı yoğunluğun gözlendiği yüzenadada trafik sorunu baş göstermeye başladı.
Daha önce medyaya park sorunu olarak yansıyan problemi Bingöl Net yönetimi olarak yerinde gözlemledik. Sorun ilk başta park sorunu olarak görülse de aslında parktan ziyade sorunun kaynağı köy merkezi ile yüzenada arasındaki yolun darlığıdır.
Daha önce park alanı bulunmayan yüzenadaya yapılan mevcut parkın ihtiyacı karşılamadığı da bir gerçek. Park alanının genişletilmesi durumunda çevrenin doğallığı tahrip edileceğinden dolayı, park alanının genişletilmesinden ziyade mevcut yolun genişletilip, bir şeridinin araç park alanı olarak kullanılması yeşil alanın tahrip edilmesini engelleyecektir.
Zaten şuan yüzenadanın en önemli sorunu yol sorunudur. Yıllarca tartışılan yüzenada yolu, geçen yıllarda yapılsa da Hazarşah yol ayrımından sonraki bölümün patates tarlasına dönüştüğü görülüyor. Bununla birlikte yolun tek şerit olması da ciddi problemlere sebep oluyor. Yüzenadalar ile köy merkezi arasındaki yolun genişletilip iki yada üç şerit haline getirilmesi gerekiyor.
Yüzenadaya dair ifade edilebilecek daha pek çok problem olsa da bu haberin konusu yol sorunu olduğu için burada noktalıyoruz.
Bingöl Net/Haber Analiz

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat