SON DAKİKA

İtfaiyecilik Bölümüne 60 Öğrenci Alınacak

Bu haber 16 Mayıs 2017 - 0:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Meslek Yüksek Okulu bünyesinde yeni açılan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü’ne önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde 60 öğrenci alacağı öğrenildi.
Genç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Polat’ın daha önce açılacağı müjdesini verdiği programlardan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı’na önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 60 öğrenci alınacak.
Bölgede sadece Genç Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açıldığı öğrenilen ve iş alanları bakımından oldukça tercih edilen Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü ile birlikte Genç Meslek Yüksek Okulu’nun daha çok tercih edilen meslek yüksek okularından bir tanesi olması bekleniyor.  Meslek Yüksek Okulu idaresinin özellikle fazla tercih edilen bölümlerin açılması konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar sayesinde yakın zamanda ormancılık bölümünün de açılması bekleniyor.
Halen 4 aktif bölümü bulunan Genç Meslek Yüksek Okulu’nda Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı’nın yanı sıra Ormancılık Programına ilk kez, Organik Tarım programı için de yeniden öğrenci alınması için gerekli çalışmalar tamamlandı.
Planlanan süreçlerin tamamlanması halinde ise yakın zamanda Genç Meslek Yüksek Okulunun öğrenci sayısının 500’e yakın olmasının hedeflendiği öğrenildi.
Gencinsesi.com

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat