SON DAKİKA

Genç'te 3 Diş Polikliniği Hizmet Veriyor

Bu haber 16 Mayıs 2017 - 0:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Devlet Hastanesi’ne kazandırılan Diş Röntgen Cihazı, hastalara hizmet vermeye başladı.
Diş röntgen filmi için hastalarını Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne göndermek zorunda kalan Genç Devlet Hastanesi Diş Polikliniği, hastaneye kazandırılan son teknoloji ürünü Diş Röntgen Cihazı sayesinde diş ile ilgili tüm teşhis, tanı ve tedaviyi artık yerinde gerçekleştirecek.
Yeni alınan diş röntgen cihazı sayesinde diş hastalarının artık Bingöl’e gitmelerine gerek duyulmayacağını belirten Genç Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Serhat Göçüncü: “Diş hekimlerimiz artık kendi hastanemizde çekecekleri röntgen filmi sayesinde diş ile ilgili tüm teşhis, tanı ve tedaviyi yerinde gerçekleştirecek” dedi.
Başhekim Göçüncü alımı gerçekleştirilen diş röntgen cihazı ile ilgili şunları söyledi: “Diş muayenesi esnasında kemikler ve diş etlerinde meydana gelen olaylar fiziksel muayenede görülmez. Böyle durumlarda diş filmi çekmek, çene yapısı, dişlerin şekli ve duruşunu görmek için doktor tarafından kullanılan bir yöntemdir. Diş köklerinde oluşmuş olan hasarlar ve bozukluklar ancak röntgen yardımıyla teşhis edilebilmektedir. Ağız içi sorunlarda diş hekimlerinin en büyük yardımcısıdır röntgenler. Diş doktorları çekilen bu röntgen filmleri ile ağız içini daha net olarak görebilmektedir. Bu da yapılacak olan dişin geneli hakkında bilgi alınması açısından önemlidir. Tedavi sürecinde daha kolaylık sağlar.”
Hastanede 3 diş polikliniği
Genç Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirdikleri çalışmalar sayesinde 1’i acil diş polikliniği, 2’de randevu sistemli diş polikliniği olmak üzere toplam 3 diş polikliniğinin hizmet verdiğini ifade eden Başhekim Göçüncü, Genç halkının sağlık alanında en iyi hizmeti almaları için her alanda çalışmalarının aralıksız devam edeceğini söyledi.
Tahir Bildik/Gencinsesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat