SON DAKİKA

13 Kişiye Altın Ödülü Verildi

Bu haber 16 Mayıs 2017 - 16:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri devam ediyor.
Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında ortaokul ve lise öğrencileri arasında ayrı ayrı resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışma sonucunda ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrenciler belirlendi. Yarışmaya giren eserler Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde sergilendi.
DERECEYE GİRENLERE ALTIN ÖDÜLÜ
Yarışmada dereceye girenlere yönelik ödül töreni düzenlendi. Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenenlenen ödül törenine Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, kurum amirleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.
Yapılan yarışmada eserleri bulunan öğrencilerden 200’üne çanta hediye edileceği belirtilirken yarışmada birinci olanlara tam altın, ikinci olana yarım altın ve üçüncü olanlara ise çeyrek altın verildi.
Ödül töreninde Solhan Kaymakamı Okumuş kayıtlı istihdama yönelik katılımcılara bilgi aktarırken projeden dolayı Solhan Belediyesi’ni kutlarken yarışmaya katılan ve derece elde eden öğrencileri ise tebrik etti. Programda kısa bir konuşma yapan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise; proje çalışmalar hakkında bilgi verirken projede emeği geçenlere teşekkür ederken yarışmaya katılan ve derece elde edenleri tebrik etti.
PROJE HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
Programda proje hakkında katılımcılara bilgilendiren Fırat Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Atilla Yücel, “Avrupa Birliği projesi kapsamında Solhan Belediyesi’ni kayıtlı istihdamın teşviki, yani sigortasız çalışmanın zararlarını anlatmaya çalıştık. Öncelikle bir proje ekibi oluşturuldu. Proje tanıtım toplantısı yapıldı. Belediye bünyesinde bir proje ofisi oluşturuldu. Kayıt dışı istihdamın yani sigortasız çalışmanın araştırılması konusunda saha çalışmalarımız devam ediyor. Sektör bazında çok önemli seminerler yapıldı. Solhan halkı bu anlamda da gerçekten takdire şayandı ve herkese ayrıca teşekkür ederiz. Proje yayınları oluşturuldu. Öğrenciler tarafından hazırlanan bir hikaye kitabı var. O da çok kısa zamanda hazırlanıp dağıtılacak. Kadın ve erkeklere yönelik bilinçlendirme çalışmaları yaptık. Okul seminerleri düzenledik. Yine proje sonunda proje amacını sonuçlarını ulaştıracağız bir raporla proje inşallah alnımızın akıyla tamamlayacağız.” İfadelerini kullandı.
13 KİŞİYE ALTIN ÖDÜLÜ
Konuşmaların akabinde yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Solhan Kaymakamı, Belediye Başkanı ve protokol üyeleri tarafından ödüller hak sahiplerine takdim edildi.
Proje kapsamında ortaokullar ve liselerde ayrı ayrı resim yarışması yapıldı. Kayıtsız istihdam sorunlarını resmeden öğrencilerden 7 kişi altın ile ödüllendirildi. Resim yarışmasında ortaokul öğrencilerinden İMKB Arakonak Ortaokulu Öğrencisi Yusuf Yüzyıl birinci, Solhan Yatılı Bölge Okulu Öğrencisi Fırat Taşçı ikinci, Hazarşah Yeniyerleşim Ortaokulu öğrencisi Zeynep Öztaş ile Şehit Kaymakam Ersin Ateş ortaokulu öğrencisi Eylül Sema Alan ise üçüncü oldular. Resim yarışmasında Liselerde ise Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencisi Nihal Toplu birinci, Özel Yüzenada Temel Lisesi öğrencisi Selami Ak ikinci ve Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencisi Rana Yıldız ise üçüncü oldu. Aynı kapsamda yapılan kompozisyon yarışmasında ise Öğretmen Veli Tuğa ortaokulu öğrencisi Havva Nur Koşan birinci, Hazarşah Yeniyerleşim Ortaokulu Dilan Öner ikinci ve Hazarşah Yeniyerleşim Ortaokulu öğrencisi Şirin Alın ise üçüncü oldu. Liseler arasında yapılan kompozisyon yarışmasında ise Solhan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Figen Bingöl birinci, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Taş ikinci ve Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Gülcan Koşan ise üçüncü oldu.
SERGİ DEVAM EDİYOR
Ödül töreninden sonra Solhan Kültür Merkezi’nde sergilenen eserler için açılış töreni yapıldı. Yapılan açılış töreninden sonra Kaymakam Okumuş, Başkan Yıldız ve davetliler sergiyi gezip eserleri inceledi. Solhan’da sergilenen eserler hafta sonu da Bingöl Sanat Sokağı’nda sergilendi. Eser sergisinin Genç ve Kığı ilçesinde de yapılacağı öğrenildi.
Solhanın Sesi Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat