SON DAKİKA

Bingöl'de Öğrenme Şenlikleri Düzenlendi

Bu haber 14 Mayıs 2017 - 23:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmak amacıyla “Bingöl Öğrenme Şenlikleri” düzenlendi.
Hükümet Konağı önünde düzenlenen şenlik İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Yaptığı açılış konuşmasında amaçlarının, tüm Bingöllülerin hayat boyu öğrenme faaliyetlerine aktif olarak katılmalarını sağlamak olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Engin, şenlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.
Programda konuşma yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi: “Öğrenme şenliklerinin ilkini gerçekleştirdiğimi bugün, beni gerçekten heyecanlandırıyor. Öğrenme şenliklerinin temel amacı, örgün eğitim dışında toplumsal tüm kesimlerin, eğitilmesi, eğitilirken de hep beraber paylaşımlarda bulunulmasıdır. Buradaki amaç sadece öğrenmek ve öğretmek değildir. Bu tür şenliklerin asıl faydalarından biri de, farklı toplumsal kesimlerin kaynaşmalarını sağlamasıdır. Öğrenme şenliklerinin, başta Bingöl’ümüze olmak üzere, Türkiye’mize ve tüm insanlığa faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Programda yaptığı konuşmasında çok müstesna bir gün yaşandığını ifade eden Vali Köşger: “Bugün Valilik bahçemiz, şenlikli bir ortama tanıklık ediyor. Dolayısıyla bu şenliklerde emeği geçen, burayı bir çiçek bahçesine döndüren herkese çok teşekkür ediyorum. Yaygın eğitim, ülkemizdeki her bir ferdi daha üretken, daha donanımlı hale getirmek için yapılan bir iştir. Bu noktada gayret sarf eden bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bingöl için stratejik hedef olarak belirlediğimiz hedeflerimizden birisi de, Bingöllü hemşerilerimizi daha müreffeh, daha gelişmiş, daha kalkınmış, Bingöl’ümüzü daha yaşanabilir hale getirmektir. Bu hedef doğrultusunda Bingöl’ümüzü termal turizm merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Ancak turist geldiğinde burada, sizin onlara sunacağınız mal ve hizmet yoksa, Bingöl’e, Bingöllü kardeşlerime hiçbir faydası olamaz. Dolayısıyla biz Bingöl’ün buraya özgün eserlerini oraya çıkarıp, insanımızı bu konuda eğitip, donanımlı ve üretken hale getirip turistlere sunacakları mal ve hizmetleri oluşturabilir hale getirmemiz lazım. Bu noktada, bütün arkadaşlarımızın seferber olması lazım. Bu konuda çok çalışıyoruz ve inşallah başaracağız. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan açılış konuşmalarının ardından Mimar Sinan İlkokulu okul öncesi öğrencileri ront gösterisi gerçekleştirdi.
Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi tarafından gerçekleştirilen halk oyunları büyük beğeni aldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen karate gösterisi ile devam şenlikte, unutulmaya yüz tutmuş mahalle oyunları da oynandı. Yumurta ve çuvalla koşma yarışmalarının yapıldığı etkinlikte Bingöl’deki kurum müdürlerinin halat çekme yarışı ise büyük alkış aldı. Şenlikte, ayrıca Bingöl müzik öğretmenleri tarafından, şenliğe katılanlara mini konser verildi.
Yapılan etkinliklerin ardından Vali Yavuz Selim Köşger, Öğrenme Şenlikleri kapsamında çeşitli kurslarda eğitim gören kursiyerlerin açtığı sergileri gezerek, kursiyerlere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat