SON DAKİKA

Meslek Tanıtım Programı ile Öğrenciler Bilgilendirildi

Bu haber 13 Mayıs 2017 - 7:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı işbirliğiyle Bingöl Anadolu Lisesinde “Meslek Tanıtım Günü” etkinliği düzenlendi.
Etkinlik kapsamında doktor, mühendis, serbest muhasebeci mali müşavir, hukuk, işletme alanında mesleği icra eden uzmanlar tarafından meslek seçme aşamasında öğrencilere yönelik olarak meslek tanıtımı, mesleğin icrasında karşılaşılan güçlükler, mesleğin önemi, özellikleri, mesleği edinmede karşılaşılan güçlükler, kazanılması gereken sınavlar vb konularda bilgilendirme yapıldı.
Etkinlikte açılış konuşması yapan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Halis Erdoğan meslek seçme aşamasında öğrencilere, seçimin önemli bir süreç olduğunu, verecekleri kararın bütün hayatlarını etkileyeceğini, sevilerek yapılan meslekte kişilerin daha başarılı olabileceğini ve daha iyi yükselebileceklerini, bunun da kişileri ve toplumu daha mutlu edeceğini ifade etti.
İŞKUR Şube Müdürü Ercan Gön tarafından yapılan sunumda ise yapılan araştırmalara göre mesleğin kişilerin 40 yılını aldığı, bu nedenle meslek seçmenin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapılarak, doğru ve yanlış meslek seçiminin sonuçlarını, meslek seçiminde kişilik, fiziksel, aile, sosyal çevre, gelecekten beklentiler vb durumların mutlaka göz önünde bulundurularak meslek seçimine yönelmeleri gerektiği ve bu noktada mesleğin özellikleri ile kişinin özelliklerinin karşılaştırılarak durum değerlendirmesi yapıldıktan sonra meslek seçimine karar verilmesi gerektiği belirtildi.
Yapılan sunumdan sonra meslek uzmanları kendi mesleklerini tanıtan sunumlar yaptı. Bu aşamada hukuk kategorisinde Avukat Nihat Buğrahan, Doktor Harun Ağırbaş, Elektrik Mühendisi İlyas Karaman ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Seher Uslu kendi meslekleri ile ilgili genel bilgilendirme yaparak meslek seçimlerinde hangi faktörlerin önemli olduğunu, mesleğin icrasında karşılaşılan zorlukları, mesleği edinmek için geçirilmesi gereken eğitim ve öğretim süreçlerini, meslekleri için gereken kişilik özelliklerini, mesleklerinin kariyer imkânlarını, mesleğin getirilerini vb birçok konuda bilgi verdi.
Meslek Uzmanlarının meslek tanıtımından sonra önemli bir bölüm öğrencilerin soru-cevaplarına ayrıldı. Bu aşamada öğrenciler bilgi almak istedikleri meslek uzmanına sorularını yönelterek merak ettikleri detay bilgileri edinme imkanı buldu.
Etkinlik sonrasında öğrencilere tanıtım materyalleri ve dergi verilerek görsel materyallerden de yararlanmaları sağlanırken, yapılan ankette önemli oranda beklentilerin karşılandığı belirtildi.
Etkinlik sonrasında İŞKUR Bingöl İl Müdürü Halis Erdoğan öğrencilere, meslek uzmanlarına ve Okul Müdürü Tarık Ertaş’a etkinliğe sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat