SON DAKİKA

Kaçak Elektriğe 3 Yıl Hapis İstenecek

Bu haber 12 Mayıs 2017 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fırat EDAŞ, bünyesindeki uzman ekiplerle Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli il ve ilçelerinde kaçak elektrik operasyonlarına hız verdi. Kaçak elektrik kullanan abonelere 3 yıla kadar hapis cezası istenecek.
Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan bölgeye elektrik dağıtım hizmeti veren Fırat EDAŞ, kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek amacıyla il ve ilçelerde güvenlik güçleri eşliğinde yürüttüğü çalışmalara hız verdi. Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli il ve ilçelerini kapsadığı ticarethane, mesken, tarımsal sulama ve sanayi tarifesinde enerji kullanan yerleri ziyaret eden Fırat EDAŞ uzman ekipleri, sayaçlara ait ölçü devrelerinin kontrollerini gerçekleştirdi. Ziyaretlerde Fırat EDAŞ ekiplerine, bazı bölgelerde güvenlik güçleri de eşlik etti.
Fırat EDAŞ, kaçak elektrik ile yürüttüğü mücadele kapsamında bu konuya duyarlı ve sorumluluk bilinci taşıyan herkesi, Fırat EDAŞ kurumsal web sitesi ve 444 9 186 numaralı 7/24 Çağrı Merkezi üzerinden, kimlik bilgilerini paylaşma zorunluluğu olmadan ihbarda bulunmaya davet etti.
FIRAT Edaş tarafından, kaçak elektrik tüketimi gerçekleştirildiği tespit edilen tesisatlar için Elektrik Piyasası Tüketici Hizmet Yönetmeliğinin 26.,27.,28.,29. ve 30. maddelerine istinaden işlem yapılıyor ve kaçak tüketim faturaları düzenleniyor. Ayrıca Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince; abonelik esasına göre yararlanılabilen elektrik enerjisinin, sahibinin rızası olmaksızın ve tüketim miktarının belirlenmesini engelleyecek şekilde tüketilmesi halinde kaçak elektrik kullanan kişi hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası için suç duyurusunda bulunulabiliyor. Kaçak elektrik tüketimi gerçekleştirilmesine yardım ettiği tespit edilen kişilere de ayrıca yaptırımlar uygulanıyor.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat