SON DAKİKA

Ilıcalar'da Anne Baba Tutumları Semineri Verildi

Bu haber 11 Mayıs 2017 - 20:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ilıcalar’da öğrenci velilerine yönelik anne baba tutumları konulu bir seminer verildi.
Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde devam eden Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Ilıcalar Yatılı Bölge Ortaokulu’nda 25 veliye “Anne Baba Tutumları” konulu seminer verildi.
Seminerde Anne Baba Tutumları Nelerdir? Anne Baba Tutumlarının Çocuğun Kişilik Gelişimi Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Annenin ve Babanın aile içindeki sorumlulukları nelerdir? Çocuk Büyütürken Nelere Dikkat Edilmeli vb. konulara değinilerek aile hayatında ebeveyn ve çocuk arasındaki iletişim ve etkileşimin önemine vurgu yapıldı.
Seminerde, kişinin sosyalleşmesinde, insanlarla uyumlu ilişki göstermesinde, kendine güven duymasında vb. ya da asosyal, anti sosyal kişilik yapısına bürünmesinde, yalancı olmasında, uyumlu/uyumsuz kişilik geliştirmesinde kısaca sosyal ve bireysel anlamda kişilik oluşturmasında ailenin etkin biçimde oynadığı rolün önemine değinildi.
Ayrıca, aile içi olumlu ilişkilerin sağlıklı ve doğru iletişimden beslendiğine dikkat çekilerek, ebeveynlerin bu konuda dikkat etmesi gereken temel hususlara vurgu yapıldı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat