SON DAKİKA

İl Geneli Liseler Arası Bilgi Yarışması Yapıldı

Bu haber 11 Mayıs 2017 - 9:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl geneli yapılan liseler arası bilgi yarışmasında Bingöl Fen Lisesi birinci oldu.
Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İMKB Bingöl Anadolu Lisesi koordinesinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında Bingöl geneli Ortaöğretim Kurumları arası bilgi yarışması Gençlik Spor İl Müdürlüğü kapalı spor salonunda yapıldı.
Bilgi yarışmasına Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Gençlik Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Kültür Turizm Müdürü Kasım Barman, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.
Bingöl geneli 9 ortaöğretim kurumunun katıldığı bilgi yarışmasında 20 soru soruldu. Yarışma sonunda 110 puanla TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi birinci olurken, Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi 90 puanla ikinci oldu. 60.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yayladere Çok programlı Anadolu Lisesi 60 puanla üçüncülüğü paylaştı. Bunun üzerine yedek sorulara geçildi, yedek sorular sonucunda 60.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 70 puan alarak üçüncü oldu.
Yarışma sonucu dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verildi. Yarışmada birinci olan öğrencilerin ödüllerini Vali Yavuz Selim Köşger verirken, ikinci olan öğrencilerin ödüllerini Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, üçüncü olan öğrencilerin ödüllerini ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan verdi.
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş burada yaptığı konuşmada, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Liseler Arası Bilgi Yarışması kapsamında; İlimizde devlet liselerinde ve özel liselerde öğrenim gören öğrencilerin bilgi paylaşımlarını teşvik etmeyi, tüm öğrencilerimize yarışma kültürünü kazandırmayı ve öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmayı amaçlamaktayız.Liseler Arası Bilgi Yarışması; öğrencilerin takım olarak birlikte hareket etmelerine, zamanı etkili şekilde kullanmalarına, karar verme becerilerini geliştirmelerine ve ekip çalışması yapmalarına olanak sağlayacaktır diyen Tokuş, bilgi yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarışmada emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat