beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

HÜDA-PAR Başkanı, Trafik Sorunlarını Tek Tek Sıraladı

Bu haber 11 Mayıs 2017 - 9:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı, trafik haftası dolayısıyla yazili bir açıklama yaptı. Tasalı yaptığı yazılı açıklamada Bingöl’deki trafik sorunları hakkında çözüm önerileri sunarak sorunların acil olarak çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Tasalı, açıklamasında “Trafik haftası kapsamında ülkemizde her yıl 1-7 Mayıs tarihleri arasında birçok resmi kurum ve kuruluşun yanı sıra okulda da trafik ile ilgili etkinlik ve çalışmalar yapılmaktadır. Trafik adına bu çaba ve etkinlikleri takdir etmekle beraber yetersiz görüyoruz; çünkü ilimiz ve ülkemizin trafikle ilgili birçok sorunu mevcuttur. Konunun hafta bağlamında yoğun olarak konuşulduğunu bildiğimiz için trafikle ilgili sorunları dile getiriyoruz ki yetkililer çözümler üretsinler. Halkımız ve yetkililerin malumudur, ilimizdeki trafik ve ulaşım sorunu gün geçtikçe büyümekte, içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Her gün, bir gün öncesine oranla daha fazla araç trafiğe çıkmaktadır. Mevcut yollar ise hem yetersiz, hem de kalitesizdir. O halde yeni alternatif yollar trafiğe açılmalı, yolların işlevsel kalitesi yükseltilmelidir” ifadelerine yer verdi.
Tasalı, Bingöl’deki trafik sorunlarının acil olarak çözülmesi çağrısında bulunarak trafik konusundaki önerilerini şöyle sıraladı:
“Trafik haftası münasebetiyle ilimizin trafik ve ulaşımı ile ilgili kimi sorunlarını ve bunların ivedi olarak çözülmesi gerektiğini şu çerçevede kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz:
1- İlimizin çevre iller ile ulaşımını sağlayan şehirlerarası duble yollar (özellikle Bingöl-Erzurum ve Bingöl-Diyarbakır güzergahındaki yol) bir an önce bittirilmeli ve bu yollar ivedilikle halkımızın hizmetine sunulmalıdır.
2- İlimizin şehirlerarası yeni otogarı yapılmış; ama otogarın hemen yanındaki şehirlerarası duble yola bağlantı kavşağı yapılmadığı için otogar hizmete açılamıyor. Bunun için acilen kavşak yol yapılmalıdır. İlimizin iki yakasını birbirine bağlayan ve trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltan Çapakçur Köprüsü yıkılmış ve yenisinin yapımına başlanmıştır; bu köprünün kısa zamanda bitirilip hizmete açılması gerekir. Eski köprüden dolayı mağdur olan halkımız yenisinin yapım süreci geciktirilerek mağdur edilmemelidir. Kısa süre önce Çapakçur deresinin taşması sonucunda meydana gelen sel felaketinde Bahçelievler ve Karşıyaka mahallelerini birbirine bağlayan köprü yıkılmış, buna bağlı olarak trafik seyrinde ciddi sıkıntılar meydana gelmiştir. Geçici olarak ulaşıma açılan köprü, ileriki zamanlarda daha kaliteli ve ihtiyaca cevap verecek şekilde yeniden yapılmalıdır.
3- İlimiz İçmeler Mahallesi ile Genç Caddesi duble yolu, Havaalanı Kavşağı ile Simanı Mahallesi duble yolunun aydınlatması acilen yapılmalıdır.
4- Şehir içi trafik ve ulaşımını kangren haline getiren gelişi güzel araç parkı sorunu giderilmeli ve bu bağlamda acilen şehrin belli yerlerinde kapalı, katlı modern otoparklar yapılmalıdır. Örneğin Eski Cezaevi mevkiindeki köy garajı, 1 No.lu Sağlık Ocağı veya Telekom karşısındaki askeri alanın bir kısmı için bir proje hazırlanıp modern kapalı ve katlı araç otoparkları yapılabilir. Ulu Cami bitişiğindeki mevcut otopark da revize edilmeli, daha kapsamlı ve modern bir hale getirilmelidir.
5- Yayalara ait olan kaldırım işgallerine son verilmeli ve bunun için kalıcı çözümler sunulmalıdır. Kaldırımlar yayaların, yollar araçların kullanımına bırakılmalıdır. Seyyar satıcılar için şehrin belli yerlerinde uygun, modern, temiz, kapalı semt pazarları kurulmalıdır.
6- Şehir içindeki büyük alışveriş mağazalarının araç park alanları yok, alışverişe gelen vatandaşlar, araçlarını mevcut araç yolu üzerinde park ederek alışveriş yapmaktadırlar. Bu durum şehir trafiğinin akışını sağlayan sınırlı sayıdaki yollar üzerinde trafik akışının yoğunluğuna neden olmaktadır. Trafik akışını kolaylaştırmak için böylesi mağazalar bir an önce şehir dışına taşınmalıdır.
7- Yine şehir içi trafiği için büyük sorun teşkil eden köy ve ilçe yolcu taşıma araçları için eski otogar revize edilmeli ve ivedilikle halkımızın hizmetine sunulmalıdır.
8- Şehir içi taksi ve otobüs işletmeciliği yapan esnaflar için belli yasal standartlar getirilmelidir. Şoförler bu yasal standartlara/kurallara uymalıdır. Şoförler de şehir içi trafiğini zora sokacak keyfi tutum ve davranış içinde olmamalı, yasal çerçevede mesleğini ve görevini icra etmelidir. Bu araçlar için standartlara uygun duraklar yapılmalı. Yolcular için bu duraklar in-bin amaçlı kullanılmalıdır.
9- Küçük Sanayi Sitesini duble yola bağlayan kavşak ve Bahçelievler mahallesi mezarlık mevkiindeki duble yol ve kavşak bağlantı alt geçidi yeniden gözden geçirilmeli ve revize edilmelidir. Ayrıca küçük sanayi sitesi içinde bozulan yollar onarılmalıdır.
10- Büyük tonajlı araçların gelişi güzel şehir içi trafiğine girmelerine izin verilmemelidir. Bu araçlar için sınırlı zamanlar ve güzergâhlar belirlenmeli, öylece şehir içine girmelerine izin verilmelidir.
11- Ana yollar üzerinde yapımı devam eden inşaatlar, trafik ve ulaşım karmaşasına neden olmaktadırlar. Doğalgaz dağıtım çalışması ve inşaat yapılan mahalle, cadde, sokaklarda gelişigüzel kazılar yapılmakta, bundan dolayı yollar da bozulmaktadır. Bozulan yollar bir an önce onarılmalı, bu konuda vatandaşlara daha fazla rahatsızlık verilmemelidir.
12- Şehir içi trafiğin rahatlatılması ve karmaşanın son bulması için yetkililer etkin denetim yapmalıdırlar.
13- Uzun vadede şehir trafiğini ve ulaşımını rahatlatacağını düşündüğümüz önlemlerden biri de bir an önce alternatif ticari alanların açılması gerekir. Bu yeni ticari ve yerleşim yerlerinde ve kentsel dönüşüm alanlarında araç park alanları mutlaka yapılmalıdır.
14- İlimizdeki yüzlerce şoför her yıl Ulaştırma Bakanlığından aldıkları kimi evrak ve belgelerini yenilemek için Erzurum’a gitmek zorunda kalıyor. Ulaştırma Bakanlığı Erzurum Bölge Müdürlüğü, ilimizdeki şoför esnafının bu mağduriyetini gidermek için Bingöl’de de bir birim oluşturmalıdır. Böylece esnaflarımız hem zaman, hem de parasal yönden tasarruf etmiş olacaklar. Böylece bir belge ve evrak için yüzlerce kilometre yol gitmemiş olurlar. Hizmeti vatandaşın ayağına getirmek gerekir.”

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat