SON DAKİKA

Halim Hoca Yarım Asır Sonra Bingöl'e Geliyor

Bu haber 11 Mayıs 2017 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, 1963-1965 yılları arasında Bingöl Lisesi’nde öğretmenlik yapan emektar öğretmen Halim Küçük’ün, yarım asır sonra Bingöl’e geleceğini söyledi.
Bingöl Lisesi’nde okuyan ve öğretmenlik yapan öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Eğitim ve toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, 1963 – 1965 yılları arasında Bingöl Lisesi’nde öğretmenlik yapan Halim Küçük’ü anlattı.
Karaaslan, Küçük için şunları söyledi: “Bingöl Lisesine öğretmen olarak atanan Halim öğretmen hem öğrencilerinin korkulu rüyası, hem de saygı dolu sevgi rüyasıydı… Bingöl’e matematik öğretmeni olarak atanmıştı. Ülkenin neresinde olursa olsun görev yapacak, üreten, sorgulayan, kendini geliştiren gençler yetiştirmek istiyordu. Ve çıktığı bu yolda çok heyecanlıydı. Bingöl’e geldiğinde ‘hiç tanımadığım bir çevre ve küçük bir kasabayı andıran şirin bir yer’ olarak anlatıyordu arkadaşlarına yazdığı mektupta… ‘Bu şirin ve oldukça yeşil olan memlekete ve insanlarına aşık oldum’ diye devam ediyordu mektubunda…”
Halim Hoca yıllar sonra Bingöl’e gelmesinin kendisinde uyandırdığı heyecanı şu ifadeler ile paylaştı:
“Lokanta yok, imkânlar kısıtlı, tek tük çatılı ev vardı ama Bingöllülerin evi hepimizin eviydi. Pişen her yemek de ikramları… Dostluklar kurdum unutamadığım. Bingöl Halkının benim yaşamımda her zaman ayrı bir yeri oldu. İnsana verilen değerin nasıl olduğunu burada bizzat yaşadım. Dost kucaklaşmayı, insanlığın ne olduğunu Bingöl de gördüm. Asla unutamam. Eşim Ayten hanımla evlenip Erzurum’a tayinim çıktığında imkânları olan büyük bir şehre gitmenin rahatlığını yaşayacaktım ama hüzünleniyordum oradaki öğrencilerimi ve dostlarımı bırakacağım için. Yıllarca idarecilik yaptım. Son görev yerim Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüydü. Bingöl’de Yüksek Okulun açıldığını duymuştum. Ne yapıp edip oraya bir öğrenci yurdu açmalıyız dedim. Öğrenci sayısı yetersiz olduğu halde 250 kız ve 250 erkek toplam 500 kapasiteli bir yurt yapılması için elimi taşın altına koydum ve ilk öğrenci yurdu tarafımdan onaylanıp açıldı. Mutluydum. Bingöl’ün fahri hemşerisi olarak ahde vefa borcuma naçizane minik bir katkıydı amacım ve başarmıştım. Bingöl de öğretmenliğim sırasında öğrencilerimi çok sevdim. Belki zaman zaman onları hırpaladım ama onların eğitimde belli bir yere gelmelerini istediğimdendi. Gece öğrenciler evlerinde mi diye kontrol edip, evde olmayan öğrencileri bir bir kahvelerden toplardım. Hele sigara içerken yakalamışsam benden çekecekleri vardı. Ücretsiz onları toplar kurs verirdim. Birkaç gün sonra 1965-1971 yıllarında görev yapan Bingöl Liseli öğretmenler, öğrencimiz Semiramis Karaarslan’ın organizasyonu ve öğrenci arkadaşlarının desteğiyle o yıllar arasında okuyan öğrencilerimizle Bingöl de 54 yıl sonra yani yarım asır sonra bir araya gelmenin heyecanını yaşayacağım. O yıllarda öğrencimiz olan Bingöl Liseli öğrencilerimiz bizi davet ettiler. Onların misafiri olacağız. Bingöl’ün o mis gibi havasını soluyacağız. Hasret gidereceğiz. Allah nasip etsin bir defa daha görmeyi. Bingöl halkına ve öğrencilerime selam ve sevgilerimi yolluyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat