SON DAKİKA

Bingöl Üniversitesi Akademik Personel Arıyor

Bu haber 11 Mayıs 2017 - 14:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingol Üniversitesi “Bizde CV’niz olsun” sloganı ile akademisyen arayışına girdi.
2017 yılında kuruluşunun 10. yılını kutlayan Bingöl Üniversitesi, Türkiye genelindeki akademik yeterlilik ve vizyon sahiplerini birlikte çalışmaya davet ettiğini duyurdu.
15.000 öğrencisi ve 500 öğretim elemanı ile 22 akademik birimde eğitim veren Bingöl üniversitesi, bünyesinde çalışmayı cazip hale getiren pek çok önemli gerekçeye sahip olduğunu açıkladı.
Bingöl Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, üniversitenin avantajları şöyle sıralandı:
[ad id=”6501″]
(i) Pilot Üniversite: Bingöl Üniversitesi, 2016 yılı Kasım ayında YÖK tarafından “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” projesi çerçevesinde beş pilot üniversiteden birisi olarak seçildiği ilan edilmiştir. Üniversite bu programa “Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma” genel başlığı altında öncelikle “Arı ve Arı Ürünleri” ile “Ekonomik Değeri Yüksek ve Endemik Bitkilerin Tespiti ve Değerlendirilmesi” projeleriyle dâhil olmuştur. Dolayısıyla üniversite akademik geleceği bu proje merkezinde ihtisaslaşma sürecine girmiştir. Projenin başarısı aynı zamanda bölgenin kalkınmasına da imkân sağlayacaktır.
(ii) Kuzey Irak ve Orta Doğu-Kuzey Afrika kökenli öğrenci potansiyeli: Bingöl Üniversitesi başta Kuzey Irak olmak üzere çevre coğrafya ülkeleri kökenli öğrencilere lisansüstü eğitim vermektedir. Şimdilik bazı programlar üzerinden yürüyen bu uygulama yakın zamanda eklenecek yeni programlar üniversiteyi daha cazip hale getirecektir. Söz konusu uygulama Bingöl Üniversitesi’ne önemli bir ekonomi ve akademik tecrübe katkısı sağlamaktadır.
(iii) Kıraat İlmi Eğitim Merkezi: Rektörlüğe bağlı olan ve İlahiyat Fakültesi öğretim elemanları tarafından üstlenilen kıraat eğitimi yakın zamanda kapılarını açacaktır. Ülkemizde birisi Marmara Üniversitesi’nde diğeri Bingöl Üniversitesi’nde olmak üzere iki kıraat merkezi eğitim verecektir.
Bingöl Üniversitesi, YÖK programına göre “ihtisaslaşma pilot üniversite” projesinin bir unsuru olarak gelecekteki akademik projeksiyonunu daha çok pilot üniversite misyonuna göre oluşturacaktır. Böylece hem bölgesel kalkınmaya akademik temelli bir katkı sağlamış olacak hem de ihtisaslaştığı alanda en yetkin TEKNOKENT projesini başlatmış olacaktır. Bunun yanında diğer eğitim birimlerimiz de akademik perspektifi olan, uluslararası gelişmeleri takip edip katılımcı refleks gösteren, AR-GE merakı olan genç ya da tecrübeli bilim adamlarına açıktır.
Bingöl Üniversitesi alt yapısını tamamlamış kampüs ve lojmanları, araştırma merkezleri, laboratuvarları ve kütüphanesi ile idealist gençler ve tecrübeli akademisyenler (Araştırma Görevlisi / Öğretim Üyesi / Öğretim Görevlisi / Okutman / Uzman) için açık bir çağrıda bulunmaktadır.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat