SON DAKİKA

"Bingöl'de Engelli Dernekleri Oldukça Aktif"

Bu haber 10 Mayıs 2017 - 23:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Engelliler Derneği Temsilcilerini Ve Engelli Vatandaşları Makamında Ağırladı. Vali Köşger, Bingöl’de engelli derneklerinin oldukça faal olduğuna vurgu yaptı.
Vali Yavuz Selim Köşger, Engelliler Haftası münasebetiyle, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, Bingöl’de faaliyet gösteren Tüm Engelliler Derneği Başkan V. Muhammet Yokuş, Sessizler Kulübü Derneği Başkanı Ercan Aksoy, Beyaz Ay Derneği Başkanı Sema Kırmızıkaya, Bingöl Engellileri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Bahattin Tüz, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata ve engelli vatandaşları makamında ağırladı.
Vali Köşger, burada yaptığı konuşmada “Bingöl’de sivil toplum kuruluşları itibari ile engelli kardeşlerimiz oldukça faal durumda, bu çok memnuniyet verici bir durum. Engelli kardeşlerimizin kent içinde günlük yaşamlarını hiçbir engele takılmadan sürdürebilmelerini sağlamamız lazım. En temel hedefimiz de budur. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Belediye, Fırat Kalkınma Ajansı ve Valilik olarak bir proje üzerinde çalışıyoruz. Engelli Yaşam Merkezi ile ilgili önemli bir projeyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Her an, her zaman, günün her saatinde engelli kardeşlerimiz hayatlarını devam ettirebilmelidirler. Devlet olarak biz de engelli kardeşlerimize istihdam konusunda destek olmaya gayret ediyoruz. İlimizde engelli kardeşlerimize E-Kpss kursları açtırdık, bu sayede 14 kişi istihdam edildi. Elbette ki gelinen noktalar yeterli değil. Daha iyisi olsun diye çalışmaya devam ediyoruz. Tüm engelli kardeşlerimin 10-16 Mayıs Engelliler haftasını kutluyor, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum” dedi.
Ziyaret, bir süre daha devam eden sohbetin ardından sona erdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat