SON DAKİKA

Deprem Öldürmez Binalar Öldürür

Bu haber 08 Mayıs 2017 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesinin kuruluşunun 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Depreme Hazırlık ve Temel Afet Bilinci” konulu konferansta konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu, deprem esnasında ölüme asıl sebebiyet veren unsurun deprem değil, binalar olduğuna vurgu yaptı.
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Depreme Hazırlık ve Temel Afet Bilinci” konferansı üniversite kongre merkezinde 8 Mayıs Pazartesi günü yapıldı.
Konferansa Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Olgun, Prof. Dr. Hasan Çiftçi, İl AFAD Müdürü M. Emin Boğatekin, Türk Kızılayı Bingöl Şube Başkanı Mehmet Savaş ile beraber çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Deprem kuşağında olan bir ülke ve il olarak kendimizi her daim depreme hazırlamamız gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Kadıoğlu, “ilk iki saat, siz kendinizle baş başasınız, çünkü size yardım edecek AFAD ve sağlık ekipleri ve diğer insanlar da aynı depreme maruz kalacaklar. Bizler evlerimizde, okullarımızda bireysel ve kamusal tedbirleri alıp uygulamalıyız. Mutlaka eşyalarımızı sabitlemeliyiz, depremle ilgili olarak bir acil eylem planı hazırlamalıyız. Kimlere en kısa sürede ulaşacağımızı bilmeliyiz” şeklinde konuştu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat