SON DAKİKA

Nisan Ayının Değeri: Anne Baba Hakkı Gözetmek

Bu haber 04 Mayıs 2017 - 11:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Merkez Murat İlkokulu tarafından düzenlenen bu ayki değerler eğitimi programında Anne Baba Hakkı Gözetmek teması işlendi.
Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen, Ayın değeri olan Anne Baba hakkı gözetmek konulu değer’in ele alındığı toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Okul Müdürleri ile öğrenci velileri katıldı.
Eğitim sezonu süresi içinde uygulanacak olan “Değerler Eğitimi” konuları ile ilgili bilgi sunumunu, Okul Müdürü Abdullah Biricik yaptı. Yapılan sunumun ardından okul tarafından kısa film gösterimi yapıldı. Film gösteriminin ardından Bingöl’deki müzik öğretmenleri tarafından geceye katılanlara müzik ziyafeti verildi.
Değerler eğitim temalı yapılan yarışmalarda dereceye girerek birinci olan öğrencilerin ödüllerini Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin verirken, ikinci olan öğrencilerin ödüllerini Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, üçüncü olan öğrencilerin ödüllerini ise Şube Müdürü Ömer Şahin ve Abdulhaluk Çakan verdi.
Yapılan bilgi sunumu ve etkinliklerin ardından konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; “Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Nisan ayının değeri olan Anne Baba hakkı gözetmek bu ay tüm okullarımızda işlemiş olduk. Bu ayki değerimiz konusunda En güzelini atasözümüz söylemiş: ´Anaya babaya hizmet, Allah’a ibadet´. Ana hakkını inkar eden kişilerin işi hiçbir zaman rast gitmez. Anasına, babasına haksızlık eden kişiler toplumda sevilmedikleri gibi Allah da böyle kimselerin yardımcısı olmaz. Davranışlarınızla Anne ve babanıza mutluluk vermelisiniz. Anne Babalar, çocukları kendilerine itaat ettikleri için mutlu olmalıdırlar. İyi ve hayırlı evlat olarak tanınmanız sizi yükseltecektir. Ne kadar vasıflı yetişmiş olursanız olun bu sizin sadece egonuzu körükleyecektir, ebeveynlerinize ve yaşlılara karşı olan tevazu ve saygınızı arttırmayacaktır. Bu nedenle, tevazu, hürmet ve saygı niteliklerinizi geliştirmelisiniz. Ancak o zaman bu ülkenin birer iyi vatandaşı olabilirsiniz. Büyük bir insan olmayı düşünmeden önce iyi bir vatandaş iyi bir evlat olmayı hedeflemelisiniz. İsim ve şöhret bugün elde edilebilir fakat bunlar yarın kaybolabilirler. Fakat elde edilen iyi bir isim ebedi olacaktır. Bundan böyle anne, babanıza ve yaşlılarınıza hizmet ederek iyi bir isim kazanın” şeklinde konuştu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat