SON DAKİKA

BİNTSO'da e-belge Dönemi Başladı

Bu haber 03 Mayıs 2017 - 8:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, basın mensuplarına yaptığı açıklamada oda üyelerine kesintisiz hizmet verebilmek için Elektronik Belge Dağıtım Sistemi Projesi`ni (EBDS) hayata geçirdiklerini belirtti.
Ayas yaptığı açıklamada sistemin üyeler açısından oldukça önemli olduğuna değinerek, “e-imza, elle atılan imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. Doğal olarak, e-imzanın güvenirliliği şifrelenmiş olmasından kaynaklanır. Bu sistem, şifrelenmiş verileri gönderen bilgisayar ile bu şifrelemeyi çözebilen alıcı bilgisayar arasında çalışır. Gönderenin şifreleme işlemi ile alıcının doğrulama işlemi verinin güvenli bir kaynaktan geldiğini gösterir” dedi.
EBDS ile üyelerinin zamandan tasarruf edeceğini ifade eden Ayas, “EBDS ile e-belge dönemine geçilmesi üyelerimiz için son derece güzel bir projedir. Elle atılan ıslak imza gibi kullanılabildiği için, internette her türlü resmi işlemin, hem zamandan hem de kâğıt tasarruf edilerek ve elektronik ortamda arşivlenerek yürütülmesine olanak sağlar. Bu güne kadar vermiş olduğumuz hizmetlerimizde; Üyelerimiz kurumumuza gelerek ıslak imzalı belge almakta ve bunları çeşitli kurumlara işlem amacıyla sunmaktaydı. Bu süreçler, kurumumuzun yoğun olduğu dönemlerde üyelerimiz açısından istenmeyen zaman kaybına sebebiyet vermekteydi. 7×24 e-belge projesinde; Oda Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Ortaklık Durum Belgesi, Yetki Belgesi ve Ticari İkametgâh kurumsal tanıtım filmi Belgelerini Üyelerimize elektronik ortamda, elektronik imzalı olarak verebileceğiz. Belgenin güvenliği için belgenin altındaki karekod yardımı ile belgenin doğruluğu tespit edilebilmekte. Ayrıca belge taleplerinin ödemeleri Sanal POS üzerinden kredi kartı ile yapılabilmekte.” şeklinde konuştu.
TOBB tarafından yazılan drone çekimi hizmet odaklı bu projenin oda üyelerinin hizmetine açıldığını belirten Ayas açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu proje tüm üyelerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Üyelerimiz, Odamız internet (www.bintso.org.tr) sitesinden bu uygulamaya ait linkten https://ebelge.tobb.org.tr giriş yapabilirler. Odamızın Adını, Firmasının vergi numarasını, firmasının oda sicil kayıt numarasını ve Firma yetkili kişisinin T.C. Kimlik Numarasını girerek işleme devam etmekte ve doğrulama işlemi yapabilmektedir. Doğrulanan bu bilgilerden sonra yetkili kişinin Odamız Üyelik sisteminde tanımlı drone çekimleri olan cep telefon numarası ve yetkili kişinin e-mail adresini de girerek sisteme kaydı tamamlamaktadır.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat