SON DAKİKA

Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdi Ulusal Sempozyumu Başlıyor

Bu haber 02 Mayıs 2017 - 12:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdi ve Hâlidîliğin Bingöl ve Çevresi Üzerindeki Etkisi” ulusal sempozyumu 4- 5 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılıyor.
4 Mayıs Perşembe günü saat 09:00’da üniversitemiz kongre merkezinde protokol konuşmalarıyla başlayacak olan sempozyum,5 Mayıs günü öğlenden önce yapılacak son oturumla bitecek. Altısı Perşembe günü, üçü de Cuma günü olmak üzere toplamda dokuz oturum halinde gerçekleştirilecek sempozyum, Cuma günü öğlenden sonra yapılacak “Yüzenada Gezisi” ile son bulacak.
Sempozyum Onur Kurulu
Onlarca bildirinin sunulacağı sempozyumun onur kurulu; Kalkınma Eski Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Müftüsü Mecit Can’dan oluşuyor.
Sempozyum Protokol Konuşmalarıyla Başlayacak
Sempozyum koordinatörü Pof. Dr. Orhan Başaran’ın açılış konuşmasıyla 4 Mayıs Perşembe günü saat 09:00’da üniversite kongre merkezinde başlayacak sempozyumda ayrıca, Üniversite Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Olgun, Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve Kalkınma Eski Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz da protokol konuşmaları yapacaklar.
Sempozyum Konuları
Sempozyumda; Bingöl’de Halidi Geleneği, Mevlâna Halid-i Bağdadi’nin Hayatı, Eserleri ve Görüşleri, Bingöl ve Çevresinde Hâlidilik, Hâlidi Dergâhları ve Süfî Şahsiyetler, Hâlidi Süfî Şahsiyetler gibi konularla ilgili bildiriler sunulacak
Bingöl Üniversitesinden yapılan duyuruda, sempozyuma tüm halkın davetli olduğu bildirildi.
Yer     : Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi
Tarih  : 4 -5 Mayıs 20017, Perşembe- Cuma
Saat    :09:00 – 17:30

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat