SON DAKİKA

Genç'te Leylekler Yuvasız Kaldı!

Bu haber 02 Mayıs 2017 - 6:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç ilçesinde bir camii kubbesinde yaptıkları yuvanın bozulması yüzünden yuvasız kalan leylekler, her şeye rağmen çaresizce bekleyişlerini sürdürüyor.
Göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan Genç ilçesi, baharın gelmesi ile leylekleri konuk etmeye başladı. Bir kaç yıl önce Genç ilçesinde ibadete açılan Kültür Camii’si kubbesinde yuva yapan leyleklerin yuvası, iki yıldır kimliği belirsiz kişiler tarafından yıkılıyor.
Beş yıl önce Genç ilçesi Kültür Mahallesi petrol mevkiinde yıkılan eski camii yerinde kubbeli yapılıp yeniden ibadete açılan Kültür Camii’si leyleklerin uğrak yeri haline gelirken bir çift leylek tarafında camii kubbesinde yapılan yuva, kimliği belirsiz kişiler tarafından acımasızca iki yıldır üst üste yıkılıyor. Yuvası yıkılan leylekler her şeye rağmen camii kubbesinden ayrılmıyor. Petrol mevkiinde esnaflık yapan çoğu vatandaş ise karşılaştıkları bu acımasızlığa tepki gösterdi.
Leyleklerin sevimli bir kuş türü olduğunu ve gittiği yere bereket getirdiğine inanıldığını dile getiren vatandaşlar, “Leylekler sevimli bir kuş türüdür. Gittiği yere bereket getirirler. Ve leylekler bize baharın gelişini müjdeliyor. O, leyleğin yuvasından alıp veremedikleri nedir? İki yıldır üst üste yıkıyorlar. Tam olarak kim veya kimler tarafından yıktığını bilmiyoruz. Lakin camii görevlilerin izni olmadan kimse o kubbeye çıkamıyor. Buda gösteriyor ki onlarında ihmalkârlığı var. Bir hayvana yapılan bu davranış, kabul edilebilir bir durum değil” ifadeleri ile tepkilerini dile getirdiler.
Gencinsesi.com

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat