SON DAKİKA

Otomasyon Personeli Alımı İptal Edildi

Bu haber 25 Nisan 2017 - 21:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Devlet Hastanesi’ne daha önce ilan edilen 5 otomasyon 6 temizlik görevlisi alımı hakkında Kamu Hastaneler Birliğinden açıklama yapıldı.
Yapılan açıklamada, otomasyon alımının yayımlanan genelge doğrultusunda iptal edildiği, temizlik görevlisi alımının ise kura takvimine uygun olarak gerçekleştirileceği belirtildi.
Yapılan açıklamada, “Genel Sekreterliğimize bağlı Sağlık Tesislerimizde otomasyon hizmeti vermekte olan ME-SON İnş. Medikal Tem. Güv. Gıda Tur. San. ve Tic. Ltd. Şirketi tarafından Bingöl Devlet Hastanesi emrinde çalıştırılmak üzere 20/04/2017 ile 25/04/2017 tarihleri arasında ilana çıkan ve 26/04/2017 tarihinde saat 15;30’da Bingöl Devlet Hastanesi Konferans Salonunda Noter Huzurunda Kura Çekimi ile 5 (Beş) Otomasyon Personeli alımının yapılacağı duyurulmuştur. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığının 24/04/2017 tarihli ve E.01-1023 sayılı “Tıbbi Sekreter İstihdamı” ile alakalı yazıları ve ekindeki Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 14.04.2017 tarihli ve E.99-617 sayılı, 2017/ 06 sıra nolu ve “Tıbbi Sekreter İstihdamı” konulu Genelge yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu genelgede; ‘Tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerde tıbbi sekreterlik veya dengi okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter unvanı almış olanlar istihdam edilecektir. Tıbbi sekreterlerin istihdamında, öncelik ön lisans mezunlarına verilecek, ön lisans mezunu tıbbi sekreterin bulunmaması halinde orta öğretim mezunu tıbbi sekreterler alınacaktır.’ Hizmet alımı ihalelerinde, Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’nin 160 ncı maddesinde tanımlanan görevleri yürütmek üzere sadece Tıbbi Sekreterlerin istihdam edileceğine ilişkin hususlara yer verilecektir’ hükmü yer almaktadır” denildi.
TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPILACAK
Açıklamanın devamında, temizlik görevlisi alımlarının devam edildiği belirtildi: “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun yazısı ve Sağlık Bakanlığının 2017/06 nolu Genelgesi doğrultusunda 5 (Beş) Otomasyon Personeli alımı ME-SON İnş. Medikal Tem. Güv. Gıda Tur. San. ve Tic. Ltd. Şirketi tarafından ileriki bir tarihte alınmak üzere iptal edilmiştir. Maya Sosyal Hizmet Danışmanlık İnş. Turizm İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şirketi bünyesinde Bingöl Devlet Hastanesi emrine alımı yapılacak olan, 6 (altı) temizlik personeli (biri Bayan olmak üzere) alımı ilan edilen kura takvimi doğrultusunda yapılacaktır.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat