SON DAKİKA

Hat Sanatı, Kadim Geleneğimizin En Köklü Sanatıdır

Bu haber 25 Nisan 2017 - 0:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesinin kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında, Üniversite ve Albaraka Sanat’ın ortaklaşa düzenlediği“30 şehir, 30 sergi projesi” kapsamında “Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi” 24 Nisan Pazartesi günü yapılan açılışla sanatseverlerle buluştu. Sergi, 3 Mayıs Çarşamba gününe kadar açık kalacak.
Üniversite Kongre Merkezinde gerçekleşen açılışa Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Üniversite Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Olgun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.
“Hat Sanatı, Kadim Geleneğimizin En Köklü Sanatıdır”
Sergi açılışında konuşan hattat Menaf Nam, hat sanatının Allah’ın ve O’nun sevgili elçisinin kelamına mihmandarlık yapması yönüyle çok yüce, büyüklerin sözlerini bizlere taşıyarak daima bir farkındalık kazandırması yönüyle de eğitici, öğretici ve şahsiyetleri olgunlaştırıcı bir sanat olduğunu belirterek, “hat sanatı, kadim geleneğimizin en köklü sanatıdır” dedi.
“Başka Kurumlardan da Destek Bekliyoruz”
Albaraka Türk ailesinin böyle eşsiz bir sanatın ve bu sanatla iştigal eden sanatçıların her daim yanında olduğuna dikkat çeken hattat Nam, “Albaraka Türk ailesi, geleneksel sanatlarımıza olan desteklerini hiçbir zaman esirgemiştir. Sanatçıların yanında olması bizlere güven ve moral kaynağı olmuştur, ayrıca bu etkinliğin gerçekleşmesinde bizlere kucak açan Bingöl Üniversitesi’ne de teşekkür ediyoruz” dedi.
“Amacımız, Bu Sanatı Anadolu’nun Her Köşesine Taşımak”
Hat sanatını Osmanlı’ya başkent olmuş İstanbul’un her yanında bulmak mümkün iken Anadolu’nun diğer şehirleri için aynı şeyi söyleyemeyiz diyen Nam, “biz bu misyonla ülkemizin diğer güzide şehirlerini de bu sanatla buluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat