SON DAKİKA

Halk Otobüslerindeki Rencide Edici Ses Kalktı!

Bu haber 25 Nisan 2017 - 10:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halk otobüslerinde engelli, şehit ve gazi ailelerine verilen kartlardaki ‘ücretsiz’ akıllı bilet sesleri kapatıldı.
Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata, Engelliler, Şehit ve Gazi Ailelerine verilen ücretsiz akıllı biletlerin, kart basıldıktan sonra cihazdan çıkan ‘ücretsiz’ sesinin kapatılmasına yönelik çalışmalarının olumlu sonuçlandığını açıkladı.
“Altı nokta körler derneğimizce Şehir içi halk otobüslerinde bilet okuyucu cihazından çıkan sesli ücretsiz konuşma sesi ile rencide olan engelli ve şehit ailesi gazilerin de rencide olmasını sağlayan okuyucu sistemi kişi mahrumiyetini ortaya çıkararak engelli kardeşlerimizin rencide olmasına sebep olmaktaydı. Derneğimizce uzun süre mücadele verildikten bu hak ihlali ile ilgili mücadele kooperatif başkanı Nihat Kaya’nın da katkılarıyla tatlı sona bağlandı” şeklinde konuşan Korkutata, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bundan sonraki süreçte sesli uygulama sistemi pozitif ayrımcılık niteliğini koruyarak hizmet almamıza katkı sunmuş olacaktır Derneğimiz engelli mücadelesi ve temel hukuk kurallarına uyan engelli yasası kapsamında tüm kapsayıcı maddeleri ele alarak mücadelesine en güzel şekilde devam edecektir uzun süren çabalarımız sonucu sağlanan bu mutabakat sonucu bizleri son derece mutlu etmiştir. Buradan katkı sağlayan herkese teşekkür eder mücadelemize engelsiz bir Bingöl sloganı ile davam edeceğimizi belirtir, tüm engel gruplarını yeni kurduğumuz Bingöl Engelliler Spor Kulübü Derneğimize davet ediyoruz. Ne kadar çok engelli o kadar çok kazanılmış hak altı nokta bugüne kadar tüm engelliler için ses olmuş ve engelli mücadelesini en temel direğidir. Bu anlamda tüm toplumdan manevi destekleri bekler madden hiç bir beklenti içinde olmadığımızı belirtir kucaklayıcı politikamızla engelli mücadelesine devam edeceğimizi ve herkesin bu çatı altında bizim ile ortak şekilde hareketimize katkı sağlamasını beklemekteyiz.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat