SON DAKİKA

Barakazi Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Bu haber 25 Nisan 2017 - 21:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. Barakazi köprü, kültür mahallesindeki kentsel dönüşüm, askeri alan, terminaller ve Beşyol mevkiindeki alan hakkında önemli mesajlar verdi.
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Barakazi, açıklamasında köprü, kültür mahallesindeki kentsel dönüşüm, askeri alan, terminaller ve Beşyol mevkiindeki alan hakkında önemli bilgiler verdi.
“REFERANDUM SONUÇLARI, ANKARA’DA ELİMİZİ GÜÇLENDİRDİ”
Referandum için Bingöl halkına teşekkür ediyoruz. Gittiğimiz her yerde göğsümüz dik yürüdük. Bingöl üst sıralarda yer alıyordu zaten diğer seçimlerde. İlk 10’a girmenin mutluluğunu yaşadık. Büyük Birlik, HÜDA PAR, hatta Bingöl’deki Saadet gibi partiler de evet diyerek desteklediler. Bu kesimlerin dışında HDP tabanının da teveccühü oldu, onlar da oy verdiler. Onlara da teşekkür ediyoruz. Bu bizim elimizi merkezde güçlendiriyor. Karşılığını gördük, felaket dolayısıyla Bakan Bey ve Enver Bey ile başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın yanına gittik. Aynı zamanda AFAD da kendisine bağlı. Her türlü desteği sunacaklarını söylediler. Alternatifler dahi geliştirdiler.
“GEÇİCİ KÖPRÜYÜ YAPIYORUZ”
Başkan Barakazi, açıklamasında sel felaketinde yıkılan Eski Çapakçur Köprüsü yerine yeni geçici köprünün kısa sürede tamamlanacağını ifade ederek, “Askeriye’de hazır köprüler olur, oranın genişliğine uygun varsa hemen alıp yapalım yukarı köprüyü dediler. Sonra AFAD’dan arayıp 44 metrelik bir köprünün hazır olduğunu söylediler. Biz de teknik arkadaşlarımıza sorduk, aradaki mesafe 80 – 90 metre var. Varsa bu büyüklükte verin dedik. AFAD Başkanı ile yine görüştük. Bingöl’ün işi hemen olacak dedi. İkilemeyin dedi. İki kapsam var, biri acilen hemen verecekleri destek. AFAD kendi kararı olarak veriyor. Belli bir meblağı geçtikten sonra ise AFAD Maliye Bakanlığından ödenek istiyor. Ödenek istenmesi gereken bir durumdur. Referandumda, seçimlerde aldığımız yüksek sonuçlar elimizi güçlendiriyor. Bunun karşılığını da alıyoruz. Geçici köprüyü biz yapıyoruz, Karayollarından araç gereç ve asfalt desteği alacağız. Kamu yatırımları yapılırken, önce proje ihalesi yapılır, 6 ay geçer Sonra projeyi onaya sürerler, 3-6 ay sürer. Uygulamaya başlanıp süre verilir. Acil kapsamında olduğu için inşallah o süreçlerin hepsi kısaltılacak. Köprümüzü makul bir sürede tamamlayacağız. Köprü ile ilgili genel durumumuz bu. Evraklarımız Ankara’ya iletildi” dedi.
“ŞEHİR TRAFİĞİ AFATLAR MAHALLESİNE MAHKÛM OLMAYACAK”
Yapılacak olan geçici köprü ile şehir trafiğinin büyük oranda rahatlatılmasının sağlanacağını ifade eden Barakazi, “3 ayrı ekip çalıştı, Karayolları ve DSİ tarafından 2 defa, bir defasında ise AFAD komisyonu tarafından baktılar. Bizim ekiplerimiz de acil ne yapabiliriz diye çözüm içine girdiler. Köprüde kayalığın dibinde, o yolda uygun şekilde düzenleyerek bahçe içerisinden bir bağlantıyı kısa sürede yapmak istiyoruz. Biz bunu da yaptığımızda, geçici durum ihtiyacımızı görecek. İlk amacımız küçük araçların geçmesi. Gerekli işaretlemeler de yapılacak. Şehir trafiği sadece afatlar mahallesine mahkum olmayacak. Önümüzdeki günlerde onu devreye alacağız. Yaya köprüsü bitti, bugün boyamasını yapıyorlar. Korkuluklar da yapıldı. Vadi projemizde bir kaç köprü vardı. Anıtsal köprü yapmayı planlamışlardı. Revizyonda iptal olmazsa, onlar yapacak. Olmasa yeniden değerlendireceğiz. Geçici olarak bu köprü işimizi görecek” dedi.
“YIKIM EN KISA SÜREDE YAPILACAK”
Kültür Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi hakkında konuşan Başkan Barakazi, yıkımın en kısa sürede yapılacağını ifade ederek, “Kentsel dönüşüm projemiz var. Encümen kararlarını alacağız,  teklifleri alıp ilan edecekler. En uygun teklifi kim verirse hemen yıkıma başlayacağız. Önemli bir kısmı sözleşme imzaladı. Yukardan başlayarak yıkımı gerçekleştireceğiz. O esnada da eş zamanlı olarak yapım ihalesini yapacağız” dedi.
“ASKERİ ALAN İLE İLGİLİ YAZILAR TAMAM”
PTT Başmüdürlüğü karşısındaki askeri alan için de açıklamalarda bulunan Başkan Barakazi, yazışmaların tamamlandığını ifade ederek, “Askeri alan ile ilgili yazılarımızı aldık. Tahsisleri yapmamız için Milli Emlak ile ilgili yazılarımızı da tamamladık. Ticari kısmın tamamlanması için dışardan da teklif aldık. Proje hazırlamalarını istedik. Şehrin fikrini de alıp ortak bir düşünce ile şekillendirmek istiyoruz” dedi.
“TERMİNALE KAVŞAK YAPILACAK, ESKİ TERMİNAL KÖY GARAJI OLACAK”
Başkan Barakazi açıklamasında Muş karayolu üzerindeki yeni terminal binasının önüne kavşak yapılacağını, eski terminal alanının da ilçe ve köy garajı olarak hizmet vereceğini ifade ederek, “Terminal ile ilgili kavşak yapılacak. Diğer terminalimizin yerini TOKİ’den istiyoruz, ilçe ve köy garajı olarak kullanmak istiyoruz” dedi.
“BEŞYOL’DA OTOPARKLI PROJE YAPILACAK”
Beşyol mevkiindeki ilçe garajı alanında yer altında 2 katlı otopark, üst kısmında ise işyerlerinin olduğu bir projenin tamamlandığını ifade ederek, “Beşyol’daki İlçe Garajı kısmında gayri kanuni bir şey yapılmaya çalışıldı. Eğer orada yıkımı yapmasaydık, şu anda şehrin önünde yanlışların önünde duracak durumumuz olmazdı. Proje yapılıyor ora ile ilgili, bitti bitecek. Yakında bitecek. Bunun ihalesini yapıp şekillendireceğiz. Altına 1 – 2 katlı otopark, üstünde de dükkânlar yapılacak. Kaldırımları da genişleteceğiz. Oradaki yasal kiracılara o imkân verilecek. Şu ana kadar 2 bina mühürlü. Kaçak yapı yaptırmadık. Yeltenenlerle de mücadele ediyoruz. Kaçak yapı ve işletmelerle mücadele ediyoruz, müsaade etmiyoruz” diye konuştu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat