SON DAKİKA

Yasin Börü Davasında Karar Verildi

Bu haber 24 Nisan 2017 - 20:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yasin Börü ve üç arkadaşının Diyarbakır’da öldürülmesiyle ilgili yargılanan 41 kişiden 16’sı 5’er kez ağırlaştırılmış müebbet, ikisi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Yasin Börü ve arkadaşlarını vahşi bir şekilde öldüren terör örgütü PKK yandaşları hakkında karar verildi. Sanıklar 5’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Dava kapsamında yargılanan 41 kişiden 16’sı “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” ile “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak” suçlarından 5’er kez ağırlaştırılmış müebbet, ikisi ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Dava kapsamında yargılanan 6 çocuk hakkında 110’ar yıl hapis cezası verilirken, 14 sanık hakkında ise beraat kararı verildi.
Ne Olmuştu
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, 6-7 Ekim 2013 tarihinde yaşanan olaylardan önce Kobani’yi gerekçe göstererek halkı sokağa davet etmişti. Şiddetli sokak gösterilerinde 40’tan fazla vatandaş hayatını kaybetmişti. Olayların en kötüsü ise Diyarbakır’da Kurban Bayramı sırasında kurban eti dağıtan Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesi sırasında yaşanmıştı. Terör örgütü yandaşları, o dönem henüz lise öğrencisi olan Yasin Börü ve arkadaşlarını vahşi bir şekilde katletmişti.
Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 17’si tutuklu 34 sanık yargılanırken, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aynı suçlamalarla ilgili suça sürüklenen 6 çocuk hakkında, çocuk ağır ceza mahkemesinde açılan 2 davanın da bu davayla birleştirilmesine karar vermesiyle, bu davada yargılananların sayısı 21’i tutuklu olmak üzere 41’e yükselmişti.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat