SON DAKİKA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı Düzenlendi

Bu haber 23 Nisan 2017 - 18:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bingöl’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı Düzenlendi.
Sultan Abdulhamit Han Ortaokulu’nda düzenlenen program, İstiklal Marşı okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; “Bugün bu mutlu günün 97. Yıldönümünü milletçe yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de kutlamanın sevinci içerisindeyiz. Milletimizin çelikleşmiş iradesinin, mücadele azminin, özgürlük tutkusunun ifadesi olan Meclis’imizin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, bizim için bir dönüm noktasıdır” dedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olduğunu ifade eden Engin: “Bu bayram, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğinin ilan edildiği anlamlı bir gün; diğer taraftan yarının liderleri, geleceğin güvencesi çocuklar için bir şenliktir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; ilk milli bayramımız olmasının yanında, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olmasıyla da bizleri onurlandırmaktadır. Milletçe gurur ve sevinçle kutladığımız bu günde; öncelikle güzel ülkemin çocuklarının, ülkemizde misafir ettiğimiz Bütün Dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar; mutlu, sağlıklı yarınlar dilerim” dedi.
Yapılan konuşmanın ardından “23 Nisan” konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler şiirlerini okudu, daha sonra “23 Nisan” konulu Resim ve Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Ödül töreninin ardından Balpeteği Anaokulu öğrencileri tarafından gösteri gerçekleştirildi. Bingöl Özel Eğitim ve Uygulama Merkezince hazırlanan gösterinin ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce hazırlanan jimnastik gösterisi yapıldı.
Sultan Abdulhamid Han Ortaokulu öğrencileri tarafından 4 dilde okunan çocuk şarkılarının ardından, Vali Güner Orbay Ortaokulu öğrencileri tarafından halk oyunu gösterisi gerçekleştirildi.
Program, Güzel Sanatlar Lisesince hazırlanan müzik dinletisinin ardından Sultan Abdulhamid Han Ortaokulu tarafından hazırlanan resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat