SON DAKİKA

Yemek Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

Bu haber 21 Nisan 2017 - 21:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bingöl’de turizm haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yemek yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, katılımcılara Bingöl İl Tanıtım Sinevizyon Gösterimi gerçekleştirildi.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün projelerini anlattı. Bingöl’dede gerçekleştirecekleri orta ve uzun vadede yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Barman, en kısa sürede gerçekleştirecekleri Turizm Master Çalışması ile Bingöl’ün kültürel zenginliklerini ortaya çıkaracaklarını ifade etti.
Programda konuşma yapan Vali Köşger: “Yerli ve yabancı insanlara verebileceğimiz özgün, orijinal, Bingöl’e ait şeyler olması lazım. Bingöl, bunu yapmaya çalışıyor. Yemek yarışmasına katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Her biri Bingöl’e ait lezzetleri taşıyordu. Bu otantikliği, bu orijinalliği bozmadan, güncel şekilde yorumlamamız lazım ve onu en güzel şekilde sunabilmemiz lazım. Bunun yanında Bingöl’e özgün el emeklerini de ortaya çıkarmamız lazım. Bu yönde de çalışmalar devam ediyor. Bingöl’ün yemekleri kayıt altına alınacak, bir kitap haline getirilecek. Bingöl folkloruna ait de bir kitap çıkarılacak. Ayrıca Bingöl’ün tamamını tanıtan bir kitap daha çıkarmayı düşünüyoruz. Bugün izlediğiniz Bingöl Tanıtım Sinevizyon bu projeler kapsamında hazırlandı. Bunu daha da iyi hale getirmek için çalışacağız.
Ben Bingöl’deki potansiyeli görüyorum. Her şeyden önce, Bingöllü hemşerilerimin kendi değerlerine sahip çıkmasını önemsiyorum. Gelecek bizim açımızdan parlak. Biz, çalışmaya ve gayret etmeye, kendi kültürümüzü sahiplenmeye devam ettikçe İstiklal bizim için daha parlak olacaktır” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından şiir ve müzik dinletisiyle devam eden tören, yemek yarışmasına girenlere ödüllerin verilmesinin ve ardından gerçekleştirilen halkoyunlarıyla sona erdi.
Ödüllü Yemek Yarışmasında Dereceye Girenler:
Ana Yemek;
1. Sena AYRANCI
2. İpek KAYNAZALP
3. Selcan ÇEÇEN
Hamur İşleri;
1. Özgül BÜRKÜK
2. Zeynep KESKİN
3. Ayten ÇAĞALA
4. Ayten BUKET
Çorbalar;
1. Halime ÖZGE
2. Handan HAMARAT
3. Ayşe TEKİN
4. Saadet ALKAN

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat