SON DAKİKA

Bölge Rektörleri İstişare Toplantısı Mardin'de Yapıldı

Bu haber 21 Nisan 2017 - 22:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, 19-20 Nisan’da Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılan Bölge Rektörleri İstişare Toplantısına katıldı.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan üniversitelerin rektörleri genel durum değerlendirmesi yapmak ve karşılıklı istişarelerde bulunmak üzere Mardin Artuklu Üniversitesinin ev sahipliğinde 19- 20 Nisan tarihlerinde bir araya geldi.
Bölgede bulunan üniversiteler ile ilgili konuları yerinde değerlendirmek ve yükseköğretim kurumlarının sağladığı hizmet kalitesinin artırılmasına ilişkin görüş ve önerilerin ele alındığı iki oturumlu toplantı Mardin Artuklu Üniversitesi senato toplantı salonunda gerçekleştirildi.
“Bölge Rektörleri İstişare Toplantısı”na Mardin Artuklu Üniversitesi’nin yanı sıra Bingöl Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Hakkâri Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi rektörleri katıldı. Toplantıda bölgedeki üniversitelerde eğitimlerini sürdüren öğrencilerin ve bu üniversitelerde görev yapan idari ve akademik personelin akademik ve sosyal boyutundaki sorunları masaya yatırıldı ve çözüm önerileri geliştirildi.
“Bölge Üniversitelerinin Sorunlarını Her Yönüyle Değerlendirdik”
Bölge Rektörleri İstişare Toplantısı sonrasında açıklama yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, toplantıda bölge üniversitelerinin sorunlarını, her yönüyle değerlendirmeye ve tartışmaya açtıklarını ifade ederek, “bölge üniversiteleri rektörleri olarak üniversitelerin misyon ve işleyişleri, akademik ve idari-mali ve güvenlik durumlarını karşılıklı istişarelerle analiz ettik ve çıkan sonuçları, hep birlikte değerlendirme imkanı bulduk” dedi.
Rektör Prof. Dr. Çapak, toplantıda ayrıca bölge üniversitelerinin idari ve akademik personel sıkıntısı çektiği, güvenlik endişelerinin bölgeye ilişkin olumsuz bir algı oluşturduğu, yatırım bütçelerinin yetersizliği gibi konuların da tartışıldığını belirti. Çapak, “bütün bunlarla birlikte bölgenin ekonomik gelişim açısından cazibe merkezi haline gelecek olması, bölgenin akademik gelişimini de olumlu etkileyecektir” dedi.
Prof. Dr. Çapak, bölge üniversiteleri arasında öğretim elemanları arasında mesleki işbirliği ve dayanışma, kurumsallaşma, akademik performans, fiziki ve sosyal imkânlar gibi konuları da tartıştıklarını ve karşılıklı olarak deneyim alışverişinde bulunduklarını vurguladı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat