SON DAKİKA

Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Bu haber 20 Nisan 2017 - 12:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 8.si düzenlenen ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraf sergisi sanat sokağında açıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 8.si düzenlenen ‘Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen 60 adet fotoğrafın yer aldığı sergi, Hükümet Konağı Önündeki Sanat sokakta açıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Yıldırım’da  açılan sergiyi gezdi.
Serginin amacı; “toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi ve toplumun tarıma ilgisini artırmak, tarımın önemi konusunda farkındalık oluşturmak, tarım sektöründe çalışanların tarımla olan ilişkilerini kültürel aktivitelerle geliştirerek duygusal ve zihinsel motivasyonu sağlamak” olduğu belirtildi.
Bu amaçla gerçekleştirilen ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraf sergisine Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve vatandaşların ilgisi büyük oldu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat