beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Bingöl'de Enerji Verimliliği Konulu Seminer Yapıldı

Bu haber 19 Nisan 2017 - 19:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de “Aile Eğitim Programı” Kapsamında Aile Destek Merkezinde “Enerji Verimliliği” Konulu Seminer Yapıldı.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde ASDEP Görevlisi olarak görev yapan Aile ve Tüketici Ekonomisti ve ASDEP Görevlisi Sosyolog tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 19.04.2017 tarihinde Aile Destek Merkezi’nde 23 kursiyere  iktisat alanında “Enerji Verimliliği” konulu seminer yapıldı.
Seminerde Enerjiyi Neden Verimli Kullanmalıyız? Enerji Tasarruf Yolları Nelerdir? Enerji Kaynakları Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Temel Hususlar Nelerdir? Ve Tasarruf Yapıldığında Hem Aile Hem De Ülke Ekonomisine Nasıl Bir Yarar Sağlayacağı ile İlgili vb. konulara değinilerek tasarrufun önemine vurgu yapıldı.
Enerji tasarrufunun, enerji tüketimini azaltmak amacıyla yapılan çabalar anlamına geldiğini, verimli enerji kullanımı, düşük enerji tüketimi ve/veya geleneksel enerji kaynaklarından düşük enerji tüketimi ile birlikte enerji tasarrufu sağlanabileceği noktalarına dikkat çekildi. Ekonomik / sosyal kalkınma ve insanca yaşam için; güvenilir, ucuz ve temiz enerji kullanımı hakkında bilgi verilerek enerji üretim alışkanlıklarında yapılacak doğa dostu seçimler ve tüketim alışkanlıklarında yapılacak enerji verimliliği uygulamaları ile iklim değişikliğinin engellenmesine, karbondioksit salınımının azaltılmasına ve gelecek nesillere bırakılacak dünyadaki yaşam kalitesinin artmasına büyük katkı sağlanılabileceğinin önemine değinilerek bu konularda dikkat edilmesi gereken temel hususlara vurgu yapıldı.
Seminer sonunda katılımcılardan gelen sorular açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplandı ve uygulamanın pratik yöntemlerine değinildi.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat