SON DAKİKA

Bingöl Üniversitesi 1. Kitap Günleri Fuarı Başladı

Bu haber 17 Nisan 2017 - 19:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de ilk kez yapılan Bingöl kitap günleri fuarı Bingöl Üniversitesi kongre merkezinde başladı.
27 Nisan’a kadar devam edecek fuara 100’den fazla yayınevi katılıyor. Türdav Yayın Grubu tarafından organize edilen fuar, Bingöl Üniversitesi ile birlikte Bingöl Valiliği ve Bingöl Belediyesinin işbirliği ile gerçekleştiriliyor.
Bingöl Üniversitesi kongre merkezinde gerçekleştirilen fuarın açılışına Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Atala, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Müftüsü Mecit Can, SGK İl Müdürü Muzaffer Çakan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, Yazarlar Mustafa Şismanoğlu, S.Serra Erdoğan ve Türdav AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karagöz katıldı.
“Fuarı, Geleneksel Hale Getireceğiz”
Fuar açılışında konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “fuarın sadece üniversite öğrencilerinin değil, tüm toplumun ilgisini çekeceğine inanıyorum” dedi. Fuarın Bingöl’e renk katacağına inandığını ifade eden Çapak, “insanlar burada dokunarak, görerek ve kitabın kokusunu hissederek alacaklar” şeklinde konuştu. Çapak, fuarda yaklaşık 10 bin kitabın okuyucuyla buluşacağına dikkat çekerek, fuarı geleneksel hale getireceklerini ifade etti.
“Fuarlar, İnsanları Okumaya ve Yazmaya Sevk Ediyor”
Fuarın açılış gününde kitap imzalama etkinliğine katılan Yazar Mustafa Şişmanoğlu, kitap fuarlarının insanları okuma ve yazmaya sevk ettiğine dikkat çekerek, “kendi açımdan tarihi bir gün yaşıyorum. Daha önce çok konferanslara katıldım, ancak, üniversite olarak ilk kez Bingöl Üniversitesinde fuarda bir konferansa katılıyorum” dedi. Tarihini bilmeyenlerin geleceklerine de yön veremeyeceklerine dikkat çeken Şişmanoğlu, ders kitaplarında yazılamayan tarihin de mutlaka okunması gerektiğine vurgu yaptı. Gençlerin, ülkemizde 15 Temmuzda destan yazdıklarını ifade eden Şişmanoğlu, “gençlere çok şey borçluyuz, Allah’tan gençlerimize millet ve ümmet için fikir üretmeyi, vatan için cesaret vermeyi temenni ediyorum” dedi.
Yazar S.Serra Erdoğan, Bingöl’e ilk defa geldiğini ve Bingöllüler ’in sıcak ilgisiyle karşılaştığını ifade ederek, “bol okumalı günler diliyorum. Yazmak, sefere çıkmaktır. Ben de şu anda seferdeyim” dedi.
 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat