SON DAKİKA

23 Bölgenin Özel Güvenlik Bölgesi Kararı Uzatıldı

Bu haber 16 Nisan 2017 - 15:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’deki 23 bölgenin geçici özel güvenlik bölgesi ilan edilmesi kararı uzatıldı.
Bingöl Merkez ve ilçelerinde daha önce toplam 23 nokta geçici olarak “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmişti. 02 Mart – 16 Nisan 2017 tarihleri arasında 3 defa “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilen yerlere vatandaşların girmesi yasaklanmıştı.
Son olarak 1 Nisan’da uzatılan yasak, 15 Nisan itibari ile sona erdi. Bingöl Valiliği süresi sona eren yasağın tarihini, bugün yayınladığı yeni bir açıklama ile uzattı. Buna göre daha önce Geçici Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerler 30 Nisan kadar özel güvenlik bölgesi olarak kalmaya devam edecek.
Konuya ilişkin açıklama yapan Bingöl Valiliği şu ifadelere yer verdi: “Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.
Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat