beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Oy Kullanırken Bunlara Dikkat Edin

Bu haber 15 Nisan 2017 - 22:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yüksek Seçim Kurulu oy kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında görsel örnekler yayınladı.
Yayınlanan görsellerde geçerli ve geçersiz oy pusulalarının örnekleri yer almaktadır.

Oy kullanmak için sandık başına gittiğiniz zaman görevliler tarafından tarafınıza mühürlü birleşik oy pusulası ve zarfı verilecek. Pusula ve zarfın mühürlü olmasına ve yırtık yada cizilmemiş olduğuna dikkat ediniz.
Oyunuzun geçerli olması için aşağıdaki şekilde tercih mührünün basılı olması gerekmektedir.

Yukarıdaki örneklerde görüldüğü gibi oyunuzun geçerli olabilmesi için tercihinizin pusulanın bir tarafında olması gerekir, bir tarafta birden çok tercih geçerli olarak kabul edilmektedir.
Geçersiz oy örnekleri ise şu şekilde;

Yukarıdaki görsellerde de görüleceği üzere pusulanın her iki tarafına, yada tam ortasına tercih mührünün vurulması oyun geçersiz olmasını sağlayacaktır.
Yada pusulanın çizilmesi yırtılması da geçersiz olmasına sebep olmaktadır. Farklı renkte pusula kullanılması yada zarftan pusula dışında farklı bir şeyin çıkması da oyun geçersiz olmasına sebep olmaktadır.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat