SON DAKİKA

Köprüler Yıkıldı… Bingöl İkiye Bölündü!

Bu haber 14 Nisan 2017 - 12:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de dün gece yaşanan sel felaketi sonrası şehrin iki yakasını birbirine bağlayan, bir yaya köprüsü birde araç köprüsü yıkıldı. 
Dün (perşembe) aralıksız devam eden sağanak yağış Çapakçur deresinin debisinin artmasına ve sele sebep olmuştu. Meydana gelen sel aşağı çarşı mevkiinde büyük miktarda maddi hasarın oluşmasına sebep olmuştu.
Gece yarısı şehir merkezini Karşıyaka mahallesine bağlayan yaya yolu üzerindeki demir köprü tamamen yok olurken, araç geçişini sağlayan Şişman Türk köprüsü hasar görmüş ve trafiğe kapatılmıştı.
Bugün saat 11.00 civarında Şişman Türk köprüsünün de çöken kısmı tamamen yıkıldı. Köprünün diğer kısmı da çökme tehlikesiyle karşı karşıya.
Bilindiği gibi bundan kısa süre önce Çapakçur köprüsü yapılmak üzere yıkılmış, şehir merkezine geçiş için Şişman Türk köprüsü kullanıma açılmıştı. Köprünün yıkılması sonucu şehir merkezi için tek güzergah olarak çevre yolu kaldı.
Yayaların yoğun kullandığı köprünün de yıkılması, şehir içi hat minibuslerinde olağan dışı bir sıklık meydana gelmesi beraberinde yeni sorunlar doğurabilir. Yetkililerin duruma müdahale etmesi önem arz etmektedir.
Köprünün yıkılma anları:
Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat