SON DAKİKA

Cevdet Yılmaz Üniversite Öğrencileri ile Buluştu

Bu haber 13 Nisan 2017 - 14:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesinin kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Üniversite Öğrencileriyle Buluşma” etkinliğine katılan Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcı Dr. Cevdet Yılmaz, mevcut yönetim sisteminin 12 Eylül Askeri Darbesi’nin ürünü olduğunu söyledi.
Bingöl Üniversitesi Enstitüler Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcı Dr. Cevdet Yılmaz katıldı. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Eski Milletvekili Hüsamettin Korkutata, Diyarbakır Eski Milletvekili Mesut Değer’in yanı sıra çok sayıda kurum amiri, akademisyen, öğrenci ve vatandaş katıldı.

“Mevcut Sistem, Birçok Siyasi ve Ekonomik Kriz üretti”

Dr. Cevdet Yılmaz, mevcut yönetim sistemin birçok siyasi ve ekonomik kriz ürettiğini belirterek, “5 Nisan 1994 Ekonomik Kriz, 28 Şubat Post-Modern Darbe, Şubat 2001 Ekonomik Kriz, 27 Nisan e-muhtıra, 15 Temmuz FETÖ Darbe Teşebbüsü mevcut sistemin ürünleridir” dedi.
“16 Nisan’da mevcut sistemle, getirmek istediğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi arasında tercihte bulunacağız” şeklinde konuşan Yılmaz, yeni sistemin kabul edilmesi halinde üç önemli alanda büyük gelişmelerin yaşanacağına dikkat çekti. Yılmaz, bu alanları şöyle sıraladı: “Birincisi yeni sistemde özellikle istikrar sağlanacak ve bu da beraberinde ekonomik refah getirecektir. İkinci olarak demokrasi güçlenecek ve vesayetçi yapılar tasfiye edilecek. Üçüncü olarak birliğimiz ve huzurumuz güçlenecek”

“Bingöl’de İki Temel Önceliğimiz Var”

Bingöl şehri için iki önemli önceliklerinin olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “bunlardan birincisi daha güzel bir şehir ortamı ve yaşanabilir bir şehir, ikincisi de istihdam alanları oluşturmak” dedi. İstihdam alanlarını da kamu ve özel sektör teşebbüsleriyle gerçekleştireceklerini ifade eden Yılmaz, “tekstil kent projemiz bitmek üzeredir. İŞGEM projemiz devam ediyor. SÜTAŞ, 2017 yılı içerisinde temel atacak. SÜTAŞ’ın Bingöl’ü tercih etmesinde üç önemli faktör rol aldı: Birincisi güçlü bir üniversitemizin olması, ikincisi yol projelerimiz, üçüncüsü de havalimanıdır” dedi. Üniversitelerin kalkınma fonksiyonuna sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, Bingöl Üniversitesi’nin ciddi bir kampüse dönüştüğünü ve her yıl üniversiteye 30 milyonluk ilave yatırım yaptıklarını, üniversitenin Bingöl’de adeta bacasız bir sanayi haline geldiğini söyledi. Yılmaz, yeni bir kadın doğum ve çocuk hastanesi yapacaklarını, mevcut hastaneyi de üniversitenin diş hekimliği fakültesine uygulama hastanesi olarak devretmeyi düşündüklerini belitti.

“SÜTAŞ, 10 Bin Kişiye Dolaylı Olarak İstihdam Sağlayacak”

SÜTAŞ’ın uluslararası bir marka olduğunu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde ilk entegre tesisi kuracağına dikkat çeken Yılmaz, bu kurumun tam olarak faaliyete başlamasıyla birlikte Bingöl’de doğrudan bin kişiyi istihdam edeceğini, dolaylı olarak 10 bin aileye katkı sağlayacağını vurguladı.

Prof. Dr. Çapak: “Bakanımızın katkıları çok fazla”

Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Yılmaz’ın üniversiteye, Bingöl’e, bölgemize ve ülkemize çok katkılarının olduğunu ifade ederek, her zaman kendisini yanlarında görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Üniversite olarak kültürel faaliyetleri çok önemsediklerine dikkat çeken Prof. Dr. Çapak, “özellikle bu tür faaliyetleri her zaman ifade ettiğim gibi ikinci bir üniversite olarak görüyoruz. Dersin hocalarına her zaman ulaşabilme imkânı olur, ancak dışarıdan buraya gelenleri bir daha yakalama şansımız olmayabilir. Bu nedenle bu tür etkinlikleri önemsiyoruz” dedi.
Rektör Çapak, ayrıca 17- 24 Nisan tarihleri arasında Bingöl Üniversitesi’nde 100’e yakın yayınevinin katılacağı kitap fuarı düzenleyeceklerini, 4-5 Mayıs tarihlerinde ise “Mevlânâ Hâlid-i Bağdadi ve Hâlidiliğin Bingöl Çevresi Üzerindeki Etkisi” konulu sempozyum gerçekleştireceklerini belirtti.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat