SON DAKİKA

Bingöl'de Sel Felaketi: Büyük Maddi Hasar Oluştu

Bu haber 13 Nisan 2017 - 23:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de gün boyu süren sağanak yağış Çapakçur deresinin taşmasına sebep oldu. Taşan dere büyük maddi hasara sebep oldu.
Bingöl’de gün boyu etkisini sürdüren sağanak yağış akşam saatlerinde Çapakçur deresinin debisini artırdı. Artan debi, Bahçelievler mahallesini Karşıyaka’ya bağlayan yol üzerinde bulunan Şişman Türk köprüsünün çökmesine sebep oldu. Köprü trafiğe kapatıldı.
Aşağı çarşı mevkiinde bulunan bir halı saha ve çok sayıda ahır ile ahırların içerisinde bulunan hayvanların telef olmasına sebep oldu.
Yaşanan afette herhangi bir can kaybı yaşanmazken, maddi hasarın boyutunun gündüz saatlerinde ortaya çıkabileceği öğrenildi.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milletvekili Enver Fehmioğlu, Vali Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi olay yerinde incelemelerde bulundular.
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi meydana gelen doğal afete dair bir açıklama yaptı. Barakazi’nin açıklaması şöyle: “İlimizde etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle akşam saatlerinde oluşan sel felaketi kapsamında merkez Bahçelievler Mahallemizin alt kısmındaki köprüde çökme meydana gelmiş Aşağıçarşı bölgesinde de bazı yapı ve araçlarda hasar oluşmuştur. Belediye ekiplerimizce bölgede gerekli tedbirler alınmış olup, kontroller sürdürülmektedir. Ayrıca oluşan hasarın büyümesinin önlenmesi ve riskli alanlarda tahliyelerin gerçekleştirilmesi hususunda da kurumlar arası koordinasyon eşliğinde çalışmalarımız devam etmektedir. Yaşadığımız doğal afet nedeniyle ortaya çıkan sıkıntıların kısa sürede giderilmesi ve oluşan yaraların sarılması için gerekli hassasiyetin gösterileceğinin bilinmesini istiyoruz. Bununla birlikte halkımızın yeniden etkisinin göstermesi beklenen yağışlar için tedbirli olmasında yarar vardır.”Fotoğraflar için Zülküf Bağbars’a teşekkür ederiz…
 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat