SON DAKİKA

Serkan Akyaz'da Satranç Sınıfı Açıldı

Bu haber 12 Nisan 2017 - 21:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Merkez MEV Öğrentmen Serkan Akyaz İlköğretim Okulu idaresi, öğretmenleri ve öğrenci velilerinin katkılarıyla dizayn ve dekore edilen 34 kişi kapasiteli satranç salonu açıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in açılışını yaptığı satranç Salonu, öğrenciler ve davetlilerce çok beğenildi.
Açılışı yapmak üzere okulu ziyaret eden İl Müdürü Kadri Engin, Okul Müdürü, okul öğretmenleri ve öğrenciler tarafından karşılandı. Açılışa İl Müdürü Engin’in yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Basuğuy, Şube Müdürleri Orhan Seven, Ömer Şahin ve Abdulhaluk Çakan katıldı.
Engin, Okul idaresi, öğretmenleri ve öğrenci velileri tarafından oluşturulan satranç sınıfının açılışını satranç koordinatör öğretmeni Seçil Kaysadu ile birlikte yaptı. Engin burada yaptığı konuşmasında, “satranç hayatı derinen etkileyen bir spor, bakış açısını etkileyen, başarıya köprü kuran bir spor. Bu sporun ışığıyla çocuklarımıza aydınlık bir hayat hedefliyoruz. Bu sınıfta yapacakları doğru hamleler onların geleceğe yönelik doğru adımlar atmasına vesile olacaktır. Umuyorum ki bu okulumuzdan İlimizi ve Ülkemizi temsil edecek öğrenciler yetişecektir” dedi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat