SON DAKİKA

Liseli Öğrenciler Halk Müziği Dalında Yarıştı

Bu haber 12 Nisan 2017 - 21:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öğrenciler arasında dayanışma ve kardeşlik duygularını geliştirmek, çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla Güzel Sanatlar Lisesi koordinesinde ses yarışması düzenlendi.
Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler, Halk Müziği dalında yarıştı. Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Kurum Amirleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.
Jüri üyeleri, yarışmada ses, entonasyon, şarkı seçimi, ses kalitesi, kılık kıyafet gibi kriterlere göre öğrencilere puan verdi. Yarışma sonunda mini bir konser veren Güzel Sanatlar müzik öğretmenleri dinleyicilerden büyük beğeni aldı.
Yarışmada, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Seher Kılıçgedik birinci, Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencilerinden Zozan Yıldırak ikinci ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden Faruk Sarıdağ üçüncü oldu.
Dereceye girenlere ödülleri, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman tarafından verildi. Ayrıca yarışmaya giren tüm öğrencilere katılım belgesi verildi.
Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ödül töreninde kısa bir konuşma yaptı. Engin, yaptığı konuşmada, “Öğrencilerin ders dışı sanatsal faaliyetlerde bulunma alışkanlığı ve zevkinin oluşmasına katkı sağlanması, müzik aracılığıyla halk kültürümüzün gelecek kuşaklara taşınması ve yaşatılması, Türk Halk Müziğinin sevdirilmesi ve yaygınlaştırılmasının yanı sıra Öğrencilerin sanat aracılığıyla istenmeyen davranışlardan uzaklaştırılması ve süreç içerisinde paylaşma, birlikte üretme, hoşgörü, kendini ifade etme gibi kazanımların sağlanması amaçlanmıştır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat