SON DAKİKA

Bingöllüler Sigara Yasağına Uyuyormuş!

Bu haber 12 Nisan 2017 - 22:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de 4 bin 746 işyerine tütün denetimi yapıldığı öğrenilirken herhangi bir işletmeye ceza kesilmemesi dikkat çekti.
Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Mart Ayı Faaliyet raporunda tütün ve diğer bağımlılık yapıcı maddeler hakkında şu bilgilere yer verildi:
“Müdürlüğümüz, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube müdürlüğüne bağlı Tütün ve diğer bağımlılık yapıcı maddeler biriminin 2017 Mart ayı tütün denetim sonuçlarına göre Toplam denetim sayısı 4746 olup, herhangi bir işletmeye ceza kesilmemiştir.”
Dikkat çekici nokta, 4746 işletmeye denetim yapılmasına karşın hiç bir işletmeye ceza kesilmemiş. Bu tüm işletmelerin kapalı alanda sigara içme yasağına uyduğu anlamına gelmektedir. Bingöl için gurur verici ve alkışlanması gereken bir durum. Fakat gerçeklik de resmi yazıya dökülene uysaydı o zaman alkışlanması gereken bir durum olurdu!
Bingöl’deki her vatandaş bilir ki özellikle toplu oturma alanları olan kafelerde hafta sonu gün boyu, hafta içi ise saat 18.00’dan sonra kapalı alanda sigara içme işletme sahibinin izni ile gerçekleşmektedir.
Akla gelen şu, denetim gündüz saatleri yapılmakta ve sadece gözlem ile denetlenmektedir. Oysa günün farklı saatlerinde yada hafta sonu yapılacak bir gözlem ile sigara yasağının pek çok işletmede delindiği görülecektir. Ortamda sigara içildiğini tespit edebilen cihazların kullanılması durumunda ise günün herhangi bir saatinde yapılacak bir denetimde hangi işletmede ne sıklıkla sigara kullanıldığı çok kolay bir şekilde tespit edilebilir.
Akla gelen sorular, denetimler üstün körü mü yapılmaktadır yoksa birileri korunmak istenince arada diğerleri de kaynamakta mıdır?

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat