SON DAKİKA

Üniversitede Tasavvuf Musiki Dinletisi Düzenlendi

Bu haber 10 Nisan 2017 - 12:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi, kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında “Tasavvuf Musiki Dinletisi” düzenledi.
Bingöl Üniversitesi eski rektörlük konferans salonunda düzenlenen programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.İbrahim Çapak, çok sayıda kurum amiri, akademisyenler, STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenci ile vatandaş katıldı.
Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, programda yaptığı kısa konuşmasında bu tür kültürel programların, “insanların kendilerini yenileme ve geliştirmeleri için vesile olacağına inanıyorum” dedi.
Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, “dini musikinin temelinin Kur’an’ı Kerim Tilaveti” olduğunu söylerken, Dr. Fatih Koca ise dini musikinin bir ibadet musikisi olduğunu, bir eğlence musikisi olmadığını, kaynağının da ayet ve hadis olduğunu ifade etti.
Programda sahne alan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Görevlisi Dr. Fatih Koca, Tasavvuf Musikisi geleneğinin seçkin eserlerini seslendirdiler.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat