SON DAKİKA

Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi

Bu haber 08 Nisan 2017 - 9:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl merkez ve ilçelerde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik Trafik Bilinci Kazandırılması amacıyla eğitim verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonunun (TUSEKON) ortaklaşa başlattığı projede okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığın arttırılması amaçlanıyor.
TUSEKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Bingöl Sürücü Kursları Derneği Başkanı Mikail Kovalar, Bingöl Merkez ve İlçelerde bulunan tüm İlkokul öğrencilerine iki saat süreyle trafik ve çevre bilinci, trafik adabı konularında eğitim verildiğini belirtti. Ayrıca öğrencilere simülatörle sanal ortamda araçların ve yayaların trafikte uyması gereken kuralların uygulamalı şekilde anlatıldığını kaydetti.
TUSEKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Bingöl Sürücü Kursları Başkanı Mikail Kovalar, proje ile okul öncesinden başlamak suretiyle toplumda trafik bilinci oluşturarak farkındalık yaratmak istediklerini belirtti.
Konu hakkındaki açıklamasında eğitimin küçük yaştaki öğrencilere verilmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Kovalar, “Burada yaptığımız faaliyette çocuklarımızın trafikte kendi üzerlerine düşen nelerin olduğunu yapabilmeleri açısından basit anlatımlarla onların seviyesine inerek bilinçlendirme çalışması yaptık. Çocuklara araçlara binerken, inerken nelere dikkat etmeleri, emniyet kemerinin mutlaka takılması gerektiğini, karşıdan karşıya geçişlerde trafik akşını tehlikeye düşürmeden ve çevreyi kirletmemelerini, saygı ve adap konularında bilgilendirdik” dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat