SON DAKİKA

Bingöl Üniversitesinde Işkın İçin Toplantı Yapıldı

Bu haber 07 Nisan 2017 - 18:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesinde Işkın Bitkisinden (Rheum ribes) Emodin İzolasyonu ve Yeni Biyoaktif Yarı Sentetik Emodin Türevlerinin Geliştirilmesi başlıklı proje toplantısı gerçekleştirildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü AR-GE Destek Programı 11. Proje Çağrısı Kapsamında; TAGEM-16/AR-GE/52 proje numarası ile desteklenen ve Bingöl Üniversitesi bünyesinde yürütülmekte olan “Işkın Bitkisinden (Rheum ribes) Emodin İzolasyonu ve Yeni Biyoaktif Yarı Sentetik Emodin Türevlerinin Geliştirilmesi” başlıklı projenin 3 Şubat’ta yapılan başlangıç toplantısının ardından, proje ekibi ve katılımcılar tarafından AR-GE projesinin genel değerlendirme toplantısı 3 Nisan’da gerçekleştirildi.
“Öncelikli Hedef, AR-GE Çalışmalarıdır”
Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Halil Geçibesler tarafından yürütülmekte olan “Işkın Bitkisinden (Rheum ribes) Emodin İzolasyonu ve Yeni Biyoaktif Yarı Sentetik Emodin Türevlerinin Geliştirilmesi” projesinde öncelikli hedefin AR-GE çalışmaları olduğu belirtildi. Yrd. Doç. Dr. Geçibesler, “AR-GE çalışmaları öncelikli hedefimizdir. Ulaşılmak istenen nihai amaçlardan biri, ışkın bitkisinden mevcut etken maddelerin kolay, ekonomik ve hızlı bir şekilde büyük miktarda doğal olarak elde etme prosedürlerini geliştirmektir. Bunlar da yeni üretim projelerini beraberinde getirecektir” dedi.
Proje Linklerine Nasıl Ulaşılabilir?
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Ar-Ge Destek Programları hakkında detaylı bilgilere http://www.tarim.gov.tr/TAGEM/Menu/7/Ar-Ge-Destek-Programi erişim linki aracılığı ile ulaşabilinmektedir. Ayrıca Ar-Ge Destek Programı 11. Proje Çağrısı Kapsamında desteklenmiş olan projelerin konu başlıkları http://www.tarim.gov.tr/TAGEM/Belgeler/Duyurular/11.%C3%87a%C4%9Fr%C4%B1%20Desteklenecek%20Proje%20Listesi.pdf linki aracılığı ile görüntülenebilmektedir.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat