SON DAKİKA

Üniversite İlimize ve Bölgeye Güç Katıyor

Bu haber 06 Nisan 2017 - 21:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi’nde yeni yapılan Meslek Yüksek Okulu açılışı ve yeni kütüphane binası, çok amaçlı spor merkezi ile iki adet su deposunun temel atma töreni yapıldı. Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, üniversite nüfusunun şehir nüfusunun yüzde 10’nunu geçtiğine dikkat çekerek bu oran Bingöl’ün bir üniversite şehri olduğu göstermektedir dedi.
Bingöl Üniversitesi Meslek Yüksekokulları binasının açılış töreni ve yeni kütüphane binası, çok amaçlı spor merkezi ile iki adet su deposunun temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Emniyet Müdürü Metin Akay, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Olgun, Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Abdullah Taşkesen ile beraber çok sayıda kurum amiri, akademisyen ve öğrenci katıldı.

“ÜNİVERSİTEMİZ, İLİMİZE VE BÖLGEYE GÜÇ KATIYOR”

Açılış ve temel atma töreninde konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, henüz 10 yıllık bir üniversite olmalarına rağmen 8 fakülte, 4 enstitü, 2 yüksekokul ve 5 meslek yüksekokula sahip olduklarını dile getirerek, “üniversitemiz, ilimize ve bölgemize güç katıyor” dedi. 11 doktora programı, 523 akademik personel, 480 idari personel ve 15 bine yakın öğrenci ile 16 bin kişilik büyük bir kurum olduklarını ifaden rektör Prof. Dr. Çapak, “amacımız, nicelikten çok niteliktir. Yurtiçinden üniversitemizi tercih eden öğrencilerle beraber 345 tane de yabancı uyruklu öğrencimiz var. Açılışını yaptığımız Meslek Yüksekokulları binamız 25 bin 500 metrekarelik bir alana sahip. 5 bin öğrencimiz burada öğrenim hayatına devam ediyor. Çok amaçlı spor merkezimiz 3 bin 500 metrekare olacak. 2 adet su deposu yapıyoruz. Yeni kütüphane binamız haftanın her günü ve 24 saat açık olacak” dedi.
“YATIRIM PROGRAMINDA OLAN PROJELERİMİZ”
Rektör Çapak, İlahiyat Fakültesinin yeni binası ile beraber; hayvan hastanesi ve 50 tane lojman ile 2 bin 700 metrekarelik hangarın yatırım programında olduğunu ifade etti. Ayrıca üniversitenin güney ve güneybatı bölgesinde yer alan ormanlık alanın da üniversiteye devredildiğini belirten Çapak, bu alanları da kısa süre içerisinde üniversitemizin yeşil alanı haline getireceğiz şeklinde konuştu.

“BELEDİYE VE ÜNİVERSİTE ARASINDA SICAK BİR İLİŞKİ VAR”

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi de törende yaptığı konuşmada üniversite- belediye arasında sıcak bir ilişkinin olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Rektörümüz, sadece üniversite ile ilgilenmiyor, şehirle ilgileniyor. Özellikle kültürel faaliyet alanlarında sürekli işbirliği halindeyiz.”

“BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ, EMSALLERİNE GÖRE ÇOK İYİ BİR YERDE DURUYOR”

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl Üniversitesi’nin emsalleri arasında çok iyi bir yerde durduğuna vurgu yaparak, özellikle öğrencilerin barınma sorunlarının da giderek azaldığını söyledi. Bu yıl 2 bin kişilik öğrenci yurdunun açıldığını bu sayıya önümüzdeki akademik yılda 5 bin kişinin daha ekleneceğini ifade etti. Vali Köşger, fiziki imkânlar olarak üniversitenin çok iyi bir konumda olduğuna dikkat çekerek, bu gelişmenin akademik alana da yansıyacağını ve üniversite-sanayi işbirliğinin devam etmesi gerekliliğine vurgu yaptı.

“ÜNİVERSİTE, BİR KALKINMA KURUMUDUR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kalkınma Eski Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi’nin sürekli geliştiğini ve üniversiteye her gelişlerinde moral bulduklarını söyledi. Üniversite nüfusunun şehir nüfusunun yüzde 10’nunu geçtiğine dikkat çeken Yılmaz, “bu oranın da Bingöl’ün bir üniversite şehri olduğunun göstergesidir” dedi. Üniversitelerin sadece eğitim kurumları olmadığını, aynı zamanda bir kalkınma kurumları da olduğunu ifade eden Yılmaz, “bu üniversite için taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat