SON DAKİKA

Kuruca İlkokulu’nda Anne Baba Tutumları Semineri Yapıldı

Bu haber 06 Nisan 2017 - 18:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aile Eğitim Programı Kapsamında Kuruca İlkokulu’nda “Anne Baba Tutumları” Konulu Seminer Yapıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan Sosyal Çalışmacı ve ASDEP Görevlisi Sosyolog tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 04.04.2017 tarihinde Kuruca İlkokulu’nda 12 veliye “Anne Baba Tutumları” konulu seminer verildi. Seminerde “Anne Baba Tutumları Nelerdir? Anne Baba Tutumlarının Çocuğun Kişilik Gelişimi Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Annenin ve Babanın aile içindeki sorumlulukları nelerdir? Çocuk Büyütürken Nelere Dikkat Edilmeli vb. konulara değinilerek aile hayatında ebeveyn ve çocuk arasındaki iletişim ve etkileşimin önemine vurgu yapıldı.
Seminerde, kişinin sosyalleşmesinde, insanlarla uyumlu ilişki göstermesinde, kendine güven duymasında ya da asosyal, anti sosyal kişilik yapısına bürünmesinde, yalancı olmasında, uyumlu/uyumsuz kişilik geliştirmesinde kısaca sosyal ve bireysel anlamda kişilik oluşturmasında ailenin etkin biçimde oynadığı rolün önemine değinildi.
Ayrıca, aile içi olumlu ilişkilerin sağlıklı ve doğru iletişimden beslendiğine dikkat çekilerek, ebeveynlerin bu konuda dikkat etmesi gereken temel hususlara vurgu yapıldı.
Seminer sonunda katılımcılardan gelen sorular açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplandırılarak uygulamanın pratik yöntemlerine değinildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat