SON DAKİKA

Garip İlkokulu'nda Velilere Seminer Verildi

Bu haber 06 Nisan 2017 - 20:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl merkeze bağlı Garip köyünde bulunan Garip İlkokulu’nda “Aile Eğitim Programı” Kapsamında “Okul Aile İlişkileri” ve “Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı” Konularını kapsayan seminer yapıldı.
Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan ASDEP Görevlisi Aile ve Tüketici Bilimleri Ekonomisti ve Sosyal Çalışmacı tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 06.04.2017 tarihinde Garip İlkokulu’nda 20 veliye “Okul Aile İlişkileri ” konulu seminer verildi. Seminerde “Okul ve Aile İlişkisinin Önemi Nedir? Okula ve Aileye Düşen Sorumluluklar Nelerdir? Okul ve Aile Arasında Nasıl Sağlıklı Bir İlişki Kurulabilir? Ayrıca Anne Baba Tutumları Nelerdir? Annenin ve Babanın aile içindeki sorumlulukları nelerdir? Çocuk Büyütürken Nelere Dikkat Edilmeli vb. konulara değinildi.
Ayrıca, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Eğitim ve Danışmalık Biriminde görev yapan Psikolog Pınar Bozkurt tarafından, Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı kapsamında vatandaşlara verilen hizmet modelinin ayrıntılarını içeren bir sunum yapıldı.
Toplumun niteliğini belirleyen aile kurumu ve evlilikleri boşanma sürecine götüren etkenlere, krizin yaşandığı ilk dönemde yapılan zamanında ve etkili müdahalenin önemine, boşanma öncesi (ilk kriz)-boşanma esnası ve boşanma sonrası olmak üzere sunulan hizmet modellerinin kimleri kapsadığına, kimlere bu hizmetin verilemediğine, hizmetin veriliş amacına ve amaçlanan müdahale yöntemlerine değinildi. Aile ve toplum içerisinde hizmetin tanıtımının yapılması, karşılaşılan çiftlerin yardım almak üzere yetkililere yönlendirilmesi istendi.
Seminer sonunda velilerden gelen sorular açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplandırılarak ve uygulamanın pratik yöntemlerine değinilerek seminerin daha verimli olması hedeflendi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat