SON DAKİKA

Berdibek'in Arabeski Anlatan Kitabı Çıktı

Bu haber 06 Nisan 2017 - 2:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeni Şafak internet sitesinde köşe yazarlığı yapan Bingöllü Muhammed Berdibek’in “Belkide Dilimden Bu Şarkı Düşmez
Arabeskin Anlatılmamış Hikayesi” adlı kitabı çıktı.

Arabesk müziğin konuşulmayan, üzerinde durulmayan yönlerinin sosyolojik bir bakış ile ele alındığı kitap şuan internet üzerinden satışa sunulsa da bir kaç gün içinde kitap evlerindeki yerini alacak.
Kitap henüz yeni piyasaya girse de oldukça ses getirecek gibi duruyor. Sosyal medyada kitaba dair yazılanlar bu öngorüyü destekler mahiyette.

Arka Kapaktan:

‘’Yeni bir devlet, yeni bir ulus ve yeni bir insan inşa etme çabasının zirvede olduğu dönemlerdi.Doğu’ya özgü ne varsa silinmeli, insanlar sadece Batı değerlerine uygun şeyler giymeli, Batılı standartlarda okumalı ve müzik dinlemeliydi.Belki de söz konusu değişimin en önemli göstergesi, müzikti.Bu kapsamda planlamalar yapılmıştı, ülkenin yeni bachlar, Beethovenlar ve Mozartlar çıkarması bekleniyordu.Ama olaylar çok farklı gelişmişti.Neye niyet, neye kısmet işte…”
‘’Arabesk, bir dönem itilen, hor görülen, ezilen ve boğulmaya çalışılan bir kitlenin hassasiyetini yüksek perdeden dışa vurulmasıdır.Bu müzik; ritmini, tınısını bu coğrafyadan almakla beraber insanımızın günlük hayattaki sevdalarını, isyanlarını, hüzünlerini, ümitlerini… Konu edinen bir özelliğe sahiptir.Bir yönüyle bir isyan dalgasıdır.”
Muhammed Berdibek kimdir?
1983 yılında Bingöl’de doğdu. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ortadoğu Çalışmaları bölümünde yaptı. Doktora öğrenimi Ankara Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etmektedir. İyi derecede İngilizce ve Farsça bilmekle beraber orta derecede Arapça bilgisine sahiptir. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayımlandı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat