SON DAKİKA

Şehit Güvenlik Korucusu Mansur Salcan Ebediyete Uğurlandı

Bu haber 05 Nisan 2017 - 16:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İli Genç İlçesi Derman Döşekkaya Köyü Ziyarettepe bölgesinde icra edilen J.Komd.Er Emrah Göçer-2 Dermansırtları operasyonu kapsamında çıkan çatışma sonucu şehit olan güvenlik korucusu Mansur Salcan için resmi tören düzenlendi.

Bingöl Valiliği önünde gerçekleşen tören, şehidin naaşının katafalka konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, şehidin özgeçmişi okundu.
Törende gözyaşları arasında konuşma yapan Vali Yavuz Selim Köşger: “Bugün bizim için yine bir hüzün günü. Bilmiyorum İçpınar’ın bugün kaçıncı şehidi, Bingöl’ün kaçıncı şehidi, bu topraklar için toprağa düşen kaçıncı şehit, saymıyoruz. Ancak şunu çok iyi biliyoruz, sadece Bingöl meydanında, bu topraklar altında sürüngenler gibi yaşayanlara değil, onların ağababalarına da, İslam coğrafyasını kan gölüne çeviren, İdlib’te kimyasal silahlarla çocukları yakan ağababalarına, Bingöl’den, Bingöl ahalisinin gözündeki imanla, kararlılıkla, cesaretle ve yiğitlikle haykırıyoruz ki; başaramayacaksınız, bu ülkeyi bölemeyeceksiniz, bu bayrağı indiremeyeceksiniz. Yenibaşlar’dan, Elmalı’dan ve Ağaçeli’nden, Sekeran’dan ve Bingöl’den yükselen bu sesi susturamayacaksınız. Bu vatanı bölemeyeceksiniz. Allah’ın izniyle bu ezanlar dinmeyecek. Bu ülke için kanlarını döken, canlarını veren ve Al bayrağa rengini veren şehitlerimizin izinde son nefere kadar kalsak bile başaramayacaksınız Allah’ın izniyle. Bunu buradan size haykırıyoruz.
Milletimizin kahredici pençesiyle, o yer altında sürüngenler gibi yaşayanlarda, onların ağababaları da kahrolacaklardır inşallah. Hemşehrilerimizin, yiğit ve cesur Bingöllülerin gözlerinde gördüğüm kararlılık ve azimle, yüreklerinde gördüğüm imanla haykırıyorum, Allah’ın izniyle başaramayacaklar. Bunların üstesinden geleceğiz. Bingöl meydanından tüm dünyaya bir kere daha ilan ediyorum.
Şehidimizin alnından melekler öpüyor. Peygamber ona avucunu açmış bekliyor. O Allah’ın katında bizim bilmediğimiz nimetlerle rızıklandıracak inşallah. Allah mekânını cennet etsin. Ailesine sabır ve metanet diliyorum” dedi.
Törenin ardından şehidin naaşı defnedilmek üzere Ilıcalar Beldesine gönderildi. Burada kılınan cenaze namazına müteakiben Ilıcalar Beldesi Şükran Mahallesi Mezarlığında dualarla toprağa verildi.
Vali Yavuz Selim Köşger daha sonra Kahraman Şehit Güvenlik Korucusu Mansur Salcan’ın İçpınar Köyü’ndeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat