SON DAKİKA

Bingöl'den Esed'e Tepki

Bu haber 05 Nisan 2017 - 21:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de ikindi namazı sonrası toplanan halk, Suriye’de kimyasal silahlı saldırı düzenleyen Esed rejimini lanetledi. Sonrasında basın açıklaması yapıldı.
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu öncülüğünde, Suriye’de Esed rejiminin İdlib’in Han Şeyhun beldesine düzenlediği ve 100’den fazla sivilin ölümüne sebep olan kimyasal silah saldırısı Saat Kulesi önünde lanetlendi.
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu adına açıklama yapan İbrahim Dağılma, “Suriye’de rejime ait uçaklar, dün sabah ülkenin kuzeybatısında muhaliflerin denetimindeki İdlib’in Han Şeyhun ilçesine hava saldırıları düzenledi. Zehirli gaz olarak bilinen Sarin gazı kullanılan saldırıda çoğu çocuk 100 kişi hayatını kaybetti ve aralarında çocukların da yoğunluklu olduğu 500’den fazla kişi yaralandı. Zalim ve katil Esed kimyasal ile saldırırken Rusya uçaklarıyla yaralıların getirildiği hastaneyi vurdu” dedi.
Öte yandan Suriye’de rejimin başkent Şam’da muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği hava saldırılarında da en az 32 sivilin hayatını kaybettiğini belirten Dağılma, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bunca sivilin öldürüldüğü bir katliamda, katliamı kimin yaptığının, ne için yaptığının ve hangi silahla yaptığının hiçbir önemi yoktur. Katliamların mazereti ve bahanesi olmaz. Kadın-erkek demeden, yaşlı-çocuk ayırt etmeden insanların üzerine kimyasal bombalar yağdırmanın toprağı, havayı, suyu zehirleyerek nesillerin geleceğini heba etmenin insanlık önünde de Hak Teala katında da hiçbir açıklaması olamaz.”
Toplanan halk, saldırıda ölenler için dua okunduktan sonra dağıldı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat